„Uchwałą Sejmu i Senatu RP prymas Stefan Wyszyński został patronem 2021 roku. W ten sposób władza ustawodawcza Rzeczypospolitej oddała hołd Prymasowi Tysiąclecia, wyrażając pamięć, szacunek i wielkie uznanie dla całego jego życia i dokonań.

Opolska Komenda Wojewódzka ogłosiła konkurs kulinarny pod hasłem „Polska smakuje, czyli Polskie przysmaki wielkanocne”. Konkurs  odbędzie się w innej formule niż to miało miejsce dotychczas. Ze względu na panującą Pandemię, zadaniem konkursowym będzie przygotowanie świątecznej potrawy wielkanocnej, nagranie filmu z przygotowania potrawy i przesłanie do organizatora.

Z utęsknieniem wszyscy wypatrują już wiosny, w tym roku bardziej niż zwykle. Obostrzenia epidemiczne wzmocniły w nas chęć przebywania na świeżym powietrzu i spotęgowały radość z obcowania z przyrodą.

21 lutego 1999 roku ustanowiony został przez UNESCO Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego. Hufiec Pracy w Byczynie postanowił uczcić tej dzień dla podkreślenia wyjątkowej roli języka polskiego w historii naszego narodu, organizując dyktando on-line.

Hufiec Pracy w Kędzierzynie – Koźlu zorganizował konkurs na szczeblu lokalnym, pn. „Najsprawniejszy operator obrabiarek skrawających” dla swoich uczestników. W konkursie wzięli udział uczniowie klasy III Szkoły Branżowej I stopnia z ZSTiO w Kędzierzynie - Koźlu.

W 2021 roku obchodzona będzie 120 rocznica urodzin i 40 rocznica śmierci Kardynała Stefana Wyszyńskiego. Uchwałą Sejmu i Senatu RP, Prymas Stefan Wyszyński został patronem 2021 roku.

W internacie OSiW w Oleśnie kolejny raz obchodzono Dzień Pamięci „Żołnierzy Wyklętych”, przypadające na 1 marca, uchwalone w 2011 roku. W ubiegłych latach, wychowankowie Ośrodka razem z wychowawcą Marcinem Kołachą, uczestniczyli w biegu "Tropem Wilczym", który był organizowany na cześć Żołnierzy Niezłomnych, jednak czas pandemii wymusił alternatywną formę obchodów, dlatego młodzież z pomocą wychowawcy przygotowała spotkanie, przypominające bohaterów tamtych wydarzeń.

Narodowy Dzień Żołnierzy Wyklętych obchodzony jest od 1 marca 2011. Święto zostało ustanowione dla upamiętnienia ostatnich żołnierzy zbrojnego niepodległościowego podziemia, którzy ginęli z rąk komunistycznych oprawców. O wyborze daty zadecydowała przypadająca na ten dzień rocznica rozstrzelania przywódców IV Zarządu Głównego Zrzeszenia „Wolność i Niezawisłość”. Na czele Zarządu stał prezes WiN ppłk Łukasz Ciepliński („Pług”, „Ludwik”).