PL  EN
Witamy

Opolska WK
ul. Armii Krajowej 4
45-071 Opole
tel./fax: (077) 453-88-82, (077) 456-00-32
opolska@ohp.pl

Nadzór nad Ochotniczymi Hufcami Pracy sprawuje Minister Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej

MCKMCIZBIP

Aktualności

Konkurs "Sprawny w zawodzie - kucharz małej gastronomii" w ŚHP Brzeg
Wysłano 25.04.2009 o godz. 18:56:51
kb3.jpgW dniach 20.04 - 22.04.2009 roku w Środowiskowym Hufcu Pracy w Brzegu odbył się I etap konkursu „Sprawny w zawodzie – kucharz małej gastronomii”, w którym wzięło udział 7 drużyn 2 osobowych, a byli to uczniowie II klasy Zasadniczej Szkoły Zawodowej dla Dorosłych przy ŚHP Brzeg.

Więcej »

Światowy Dzień Ziemi 2009 w ŚHP Brzeg
Wysłano 25.04.2009 o godz. 18:51:50 | Ostatnia modyfikacja: 25.04.2009 o godz.: 21:50:20
sdzbrzeg4Dnia 22 kwietnia 2009 r. jak co roku w ŚHP w Brzegu obchodzony był Światowy Dzień Ziemi. Celem akcji była promocja ekologii w społeczeństwie. Organizatorzy zwrócili uwagę na problemy związane z niszczeniem środowiska i zagrożeniami, jakie niesie za sobą rozwój nowoczesnych technologii. Hasło tegorocznego Dnia Ziemi „Z energią chronimy klimat” przyświecało wszystkim uczestnikom.

Więcej »

Egzaminy Gimnazjalne w ŚHP Brzeg
Wysłano 25.04.2009 o godz. 18:13:12 | Ostatnia modyfikacja: 25.04.2009 o godz.: 21:49:23
micop1.jpgW dniu 22.04.2009r. w gimnazjum znajdującym się przy Środowiskowym Hufcu Pracy w Brzegu, rozpoczęły się egzaminy gimnazjalne klas trzecich. W dniu bieżącym odbył się egzamin z części humanistycznej natomiast w dniach 23.04. oraz 24.04. 09r. kolejno odbędą się z części matematyczno-przyrodniczej oraz językowej. Do egzaminu przystąpiło 39 osób, które zostały zapoznane z indywidualnym przydziałem do sal egzaminacyjnych.

Więcej »

Wycieczka edukacyjno-patriotyczna w ŚHP Brzeg
Wysłano 25.04.2009 o godz. 17:54:12 | Ostatnia modyfikacja: 25.04.2009 o godz.: 21:47:10
W dniu 21.04.2009r. odbyła się wycieczka młodzieży ze Środowiskowego Hufca Pracy w Brzegu do Brzeskiego Centrum Kultury. Miała ona na celu ukazanie uczestnikom historii z okresu PRL-u. W organizowanym wyjściu wzięła udział duża grupa młodzieży klas gimnazjalnych oraz zawodowych, a pierwszym celem wycieczki była Galeria Sztuki Współczesnej Brzeskiego Centrum Kultury, w której to wystawiona była prezentacja archiwalnych prac fotograficznych, zatytułowana „Twarze wrocławskiej bezpieki”. Uczestnicy z zainteresowaniem przeglądali wystawioną ekspozycję, zapoznając się ze zbrodniczą działalnością aparatu bezpieczeństwa ówczesnego ustroju.

Więcej »

"Zawodowy Sprawdzian" w Oleśnie
Wysłano 25.04.2009 o godz. 17:51:04 | Ostatnia modyfikacja: 25.04.2009 o godz.: 21:46:26
kuchol1.jpg

Dnia 21.04.2009 w OSiW odbył się etap IV edycji konkursu „Zawodowy Sprawdzian” w zawodzie kucharz małej gastronomii. Dwa zespoły dwuosobowe, które brały udział, realizowały o zwycięstwo i prawo reprezentowania Olesna w etapie wojewódzkim konkursu w Kędzierzynie Koźlu. Konkurs składał się z części teoretycznej w formie testu i praktycznej. Wykonywano różnego rodzaju potrawy. Pod ocenę brana był również estetyka przygotowania i podania oraz walory smakowe. Rywalizacja była zacięta i stała na wysokim poziomie, a o zwycięstwie zadecydował jeden punkt więcej zdobyty w części teoretycznej.

Do udziału w etapie wojewódzkim została zakwalifikowana para : Katarzyna Aluk i Aleksandra Bajer. W tym samym czasie zostały przeprowadzony I etap konkursu ,,Wiedzy o prawie pracy i przepisach BHP”. Najbogatszą wiedza spośród startujących uczestników wykazał się Artur Gnacy i on właśnie będzie reprezentował Ośrodek w etapie wojewódzkim.

Arkadiusz Kamieniak

kuchol2.jpg
Konkurs BHP w Nysie
Wysłano 25.04.2009 o godz. 17:45:04 | Ostatnia modyfikacja: 25.04.2009 o godz.: 21:45:37
bhpnysa1.jpg

Młodzież często nie zdaje sobie sprawy z niebezpieczeństw, na jakie jest narażona w swoim najbliższym otoczeniu, a szczególnie w szkole. Nieumyślne zachowania mogą prowadzić do groźnych wypadków, dlatego kształtowanie wśród dzieci od najmłodszych lat odpowiednich postaw oraz rozwijanie wiedzy i umiejętności bezpiecznych zachowań jest jednym z wielu procesów, które podejmują wychowawcy i nauczyciele. Poprzez pogadanki poparte konkretnymi przykładami, a także prezentowanie regulaminu BHP, starają się wpłynąć na świadomość młodzieży. Wciąż przypominają, na jakie ryzyko narażają siebie oraz kolegów, zapominając o podstawowych zasadach bezpieczeństwa i higieny.

Wychowawcy Środowiskowego Hufca Pracy w Nysie, w każdej grupie wychowawczej, wspólnie z Panią Alicją Maciejewską (nauczycielem j. polskiego gimnazjum) w dniu 20 kwietnia 2009 roku, zorganizowali konkurs wiedzy z zakresu pracy i zasad BHP. Za główny cel przyjęli propagowanie wskazanej problematyki oraz uwrażliwianie młodzieży na istniejące zagrożenia w środowisku, w którym żyją, uczą się oraz wykonują swoją pracę. Uczniowie chętnie przystąpili do omawianego przedsięwzięcia, w którym zostali wyłonieni laureaci. Dzięki udziałowi w konkursie uczestnicy uświadomili sobie, że ich wiedza jest bardzo ogólna, ponieważ nie przekłada się na otaczającą nas rzeczywistość. Dzisiejsze zagrożenia czyhają na nas wszędzie i często z niektórych nie zdajemy sobie sprawy bądź po prostu bagatelizujemy je.

W kolejnym etapie na szczeblu hufca w konkursie wezmą udział laureaci : Patrycja Dudzińska, Mateusz Szczawiński, Paweł Brydak, Arkadiusz Petryszyn, Sandra Persona, Monika Wanat, Maciej Król, Kamil Jabłoński, Krzysztof Jakubiec, Bulla Ewelina, Skawski Paweł, Bartłomiej Duk.

Marta Seniura
Alicja Maciejewska

bhpnysa2.jpg
Przygotowania do Konkursu Papieskiego
Wysłano 25.04.2009 o godz. 17:37:30 | Ostatnia modyfikacja: 25.04.2009 o godz.: 21:45:04

Od kilku tygodni w OSiW w Oleśnie trwają gorące przygotowania do IX Ogólnopolskiego Konkursu Papieskiego pt. „Rodzina fundamentem pokolenia JP II”. Po zapoznaniu uczestniczki konkursu z życiem i nauką Jana Pawła II zdeklarowała się do udziału w konkursie. Wychowanka popołudniami w internacie, pod opieką pani Ewy Molskiej wykonuje pracę plastyczną, której motywem przewodnim jest rodzina i jej rola we współczesnym społeczeństwie.

Mamy nadzieję, że udział w konkursie będzie dla niej nie tylko świetną zabawą, ale również nauką.

Ewa Fokczyńska - Nowak

Spotkanie z uczniami w Pokoju
Wysłano 25.04.2009 o godz. 17:35:32 | Ostatnia modyfikacja: 25.04.2009 o godz.: 21:44:33
pokoj4.jpg

Korzystając z zaproszenia Pani Barbary Zając, Wójta Gminy Pokój, w dniu 21.04.2009, Komendant Wojewódzki OHP Pani Józefa Ziemnik, Zastępca KW OHP Pan Zygmunt Gajda oraz doradca zawodowy Mateusz Bielaczyc uczestniczyli w spotkaniu z młodzieżą Zespołu Szkół Gimnazjalnych. Uczniowie mogli zapoznać się ze specyfiką działalności OWK OHP oraz wysłuchali prelekcji dotyczącej aktywności na rynku pracy. Młodzi ludzie z zainteresowaniem odebrali uwagi doradcy zawodowego oraz dowiedzieli się z jakiej pomocy mogą w przyszłości skorzystać w Wojewódzkiej Komendzie.

Spotkania mające na celu promocję postaw prozatrudnieniowych są ważnym elementem edukacji społecznej, która jest jedną z podstaw programu „Otwarty Pokój”.

pokoj1.jpg pokoj2.jpg pokoj3.jpg pokoj5.jpg pokoj6.jpg
Wiosenne porządki na cmentarzu żydowskim w Oleśnie
Wysłano 25.04.2009 o godz. 17:22:13 | Ostatnia modyfikacja: 25.04.2009 o godz.: 21:39:42
cmol3.jpg

Młodzież z OSiW OHP Olesno prowadzi prace porządkowe na Cmentarzu Żydowskim w Oleśnie. Grabimy liście i suchą trawę, wycinamy pędy odrastających krzewów, zbieramy suche gałęzie. W ciągu niecałego tygodnia zapełniliśmy podstawiony przez Urząd Miasta kontener na śmieci. Do osób, które na początku zadeklarowały chęć pracy na cmentarzu dołączają nowe, kieruje nimi głównie ciekawość, chęć zobaczenia tego urokliwego i tajemniczego miejsca, a także chęć zrobienia czegoś pożytecznego, czego efekty już są widoczne. A miejsce to jest wyjątkowo piękne - wchodzi się przez kaplicę z oknami w formie gwiazdy Dawida, dalej rzędy nagrobków, (po części przewróconych) w formie macewy, ale także "bramy". W tylnej części cmentarza rosną olbrzymie, kilkusetletnie dęby, poza tym kasztany i inne drzewa. Miejsce to jest wyjątkowo piękne.

A jakie mamy problemy? Największy to brak odpowiedniego sprzęty. Ponieważ na cmentarzu nie wolno niczego wyrywać z ziemi ani w niej kopać, do usuwania pędów odrastających krzewów używamy prywatnych, przynoszonych przez wychowawców sekatorów. W ciągu tygodnia połamaliśmy 3 pary grabi, przydałaby się również taczka. O pomoc "techniczną" zwrócimy się do Burmistrza Olesna, który jest właścicielem cmentarza.

Paweł Kuźnicki

cmol1.jpg cmol2.jpg cmol4.jpg
Wiosenne mistrzostwa piłki nożnej OHP w Polanowicach
Wysłano 25.04.2009 o godz. 17:16:31 | Ostatnia modyfikacja: 25.04.2009 o godz.: 21:38:20
noznapolanowice4.jpg

Tegoroczne Wojewódzkie Mistrzostwa Piłki Nożnej OHP zostały zorganizowane 20 kwietnia br. w Polanowicach przy współudziale Zespołu Szkół Gimnazjalnych, Licealnych i Zawodowych w Byczynie. Szkoła dysponująca pełnowymiarowym boiskiem, oprócz swojego boiska załatwiła drugi bliźniaczy obiekt w niedalekich Proślicach, udostępniła też na potrzeby mistrzostw dwa zespoły ratownicze oraz stołówkę internatu na poczęstunek dla zawodników. Ponadto dyrektor Zespołu szkół Marek Mendel - prawdziwy zwolennik sportu, sam niegdyś lekkoatleta, ufundował statuetkę i nagrodę rzeczową dla najlepszego bramkarza.

Mistrzostwa rozgrywane przy pięknej prawdziwie wiosennej pogodzie przez 8 drużyn z poszczególnych jednostek organizacyj¬nych Opolskiej WK OHP, zgromadziły w sumie ponad 130 zawodników. Zgłoszone zespoły zostały podzielone na dwie grupy i rozegrały 12 meczy eliminacyjnych na dwóch boiskach w Polanowicach i Proślicach. Mecze sędziowali profesjonalni sędziowie OZPN Jan Pukajło i Adam Michalewski.

W finale spotkały się na boisku w Polanowicach zespoły ŚHP w Dąbrówce Dolnej, OSiW w Oleśnie oraz jako gospodarze automatycznie do finału weszła drużyna Gimnazjum w Byczynie. Po niezwykle emocjonujących meczach w klasyfikacji końcowej ostatecznie zwyciężyła prezentująca zdecydowanie najlepsze przygotowanie techniczne drużyna Gimnazjum w Byczynie, na drugim miejscu uplasował się zespół ŚHP w Dąbrówce Dolnej, a trzecia lokata przypadła drużynie OSiW w Oleśnie. Królem strzelców został zawodnik z Dąbrówki Dolnej Bartłomiej Basta, który podobnie jak zawodnik z Olesna Piotr Napieraj zdobył trzy bramki. Najlepszym bramkarzem został okrzyknięty Piotr Pokora z Olesna.

Podczas uroczystości podsumowujących mistrzostwa kapitanowie trzech zwycięskich zespołów oraz „król strzelców” i najlepszy bramkarz z rąk dyrektora Zespołu szkół Marka Mendla oraz pedagoga wojewódzkiego OHP Piotra Sabramowicza odebrali dyplomy, puchary i nagrody rzeczowe.

Słowa uznania należą się również komendantowi ŚHP w Polanowicach, jego kadrze i uczestnikom, którzy sprostali niełatwemu zadaniu przygotowaniu dwóch boisk, wydaniu 150 porcji bigosu oraz wykonaniu wielu innych czynności umożliwiających sprawne przeprowadzenie mistrzostw.

noznapolanowice1.jpg noznapolanowice2.jpg noznapolanowice3.jpg noznapolanowice5.jpg noznapolanowice6.jpg

Strona: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166 167 168 169 170 171 172 173 174 175 176 177 178 179 180 181 182 183 184 185 186 187 188 189 190 191 192 193 194 195 196 197 198 199 200 201 202 203 204 205 206 207 208 209 210 211 212 213 214 215 216 217 218 219 220 221 222 223 224 225 226 227 228 229 230 231 232 233 234 235 236 237 238 239 240 241 242 243 244 245 246 247 248 249 250 251 252 253 254 255 256 257 258 259 260 261 262 263 264 265 266 267 268 269 270 271 272 273 274 275 276 277 278 279 280 281 282 283 284 285 286 287 288 289 290 291 292 293 294 295 296 297 298 299 300 301 302 303 304 305 306 307 308 309 310 311 312 313 314 315 316 317 318 319 320 321 322 323 324 325 326 327 328 329 330 331 332 333 334 335 336 337 338 339 340 341 342 343 344 345 346 347 348 349 350 351 352 353 354 355 356 357 358 359 360 361 362 363 364 365 366 367 368 369 370 371 372 373 374 375 376 377 378 379 380 381 382 383 384 385 386 387 388 389 390 391 392 393 394 395 396 397 398 399 400 401 402 403 404 405 406 407 408 409 410 411 412 413 414 415 416 417 418 419 420 421 422 423 424 425 426 427 428 429 430 431 432 433 434 435 436 437 438 439 440 441 442 443 444 445 446 447 448 449 450 451 452 453 454 455 456 457 458 459 460 461 462 463 464 465 466 467 468 469 470 471 472 473 474 475 476 477 478 479 480 481 482 483 484 485 486 487 488 489 490 491 492 493 494 495 496 497 498 499 500 501 502 503 504 505 506 507 508 509 510 511

Copyright © 2009 OHP | Polityka prywatnościPowered by iCMS