Czas pandemii jest czasem trudnym dla wszystkich. Młodzież zastanawia się jak zmieni się obecny świat oraz co przyniesie im przyszłość pod względem zawodowym. Co teraz jest ważne? Jaką szkołę najlepiej wybrać? Co robić po zakończeniu szkoły: uczyć się dalej czy może lepiej już teraz poszukać pracy?

Obecnie nastał czas w którym najlepszym sposobem na zdobycie nowej wiedzy są szkolenia online. Z takiego szkolenia skorzystały podopieczne Ośrodka Szkolenia i Wychowania OHP w Oleśnie.W dniu 25 maja 2020r. odbyło się szkolenie pn. „Warsztat kosmetyczny i stylizacja paznokci” Pierwszy moduł szkolenia dotyczył pozytywnej autoprezentacji oraz sztuki wystąpień publicznych, który był prowadzony przez Panią Celinę Szymik- Kierowniczkę Zespołu Rozwoju Zawodowego OWK OHP  i Panią Ewę Korzeniewską- doradcę zawodowego MCK Olesno. W trakcie tego modułu uczestniczki dowiedziały się, że autoprezentacja może być świadomą lub nieświadomą kontrolą wrażenia wywieranego w interakcjach czy sytuacjach społecznych. Przekonały się również, że wystąpienia przed publicznością nie są trudne, jeśli wcześniej się do nich odpowiednio przygotujemy.

W drugim module Pani Anna Małek- pośrednik pracy MCK Olesno opowiedziała o zawodzie kosmetyczki i zapotrzebowaniu na ten zawód, na obecnym rynku pracy. Zawód kosmetyczki jest bez wątpienia zawodem przyszłości, a kosmetologia dziedziną, która nie przestanie się rozwijać. Każdego roku odnotowuje się rosnące wydatki Polaków na urodę. Cenimy profesjonalną pielęgnację, a salony piękności są coraz częściej odwiedzane również przez mężczyzn. Każdego roku niemal w każdym mieście otwierają się kolejne gabinety kosmetyczne.

W trzecim module odbyło się szkolenie online nakładania paznokci metodą żelową oraz hybrydową. Gościem była Pani Katarzyna Zawada, wykwalifikowana kosmetyczka.  Hybryda i żele to najpopularniejsze metody manicure. Każda z nich ma swoje zwolenniczki. Pani Kasia postarała się przybliżyć uczestniczkom  różnice między hybrydą, a żelem. Jeśli zależy klientce na naturalnych, elastycznych paznokciach oraz na łatwej aplikacji i zdejmowaniu manicure,  powinnyśmy zdecydować się na lakiery hybrydowe. Z kolei, jeśli chcemy mocno nadbudować płytkę i zapewnić jej twardość – żel sprawdzi się tutaj doskonale. Uczestniczki  bardzo chętnie zadawały pytania i były bardzo aktywne. Może, któraś z nich w przyszłości pójdzie śladem pani Kasi i zdobędzie zawód kosmetyczki, który w dzisiejszych czasach jest ,,Zawodem przyszłości,,.  Praca kosmetyczki to również zabiegi: pielęgnacja ciała, pielęgnacja stóp z paznokciami, depilacja, pielęgnacja dłoni z paznokciami, wykonywanie makijażu, który będzie dobrany do indywidualnej urody klientki, przeprowadzanie specjalistycznych zabiegów pielęgnacyjnych, upiększających. Kosmetyczka może pracować nie tylko w salonach kosmetycznych, ale także w salonach SPA mieszczących się w ośrodkach hotelowych, pawilonach usługowych, gabinetach wizażu, masażu, perfumeriach, drogeriach, salonach pielęgnacyjnych itp.
 

Małek Anna,  Ewa Korzeniewska

C L O U D

Zdjęcie poglądowe