W ubiegłym tygodniu w Opolskiej Wojewódzkiej Komendzie OHP oraz w jednostkach podległych została zorganizowana akcja charytatywna o nazwie „ #gaszynchallenge”.

Akcja ma na celu zbiórkę pieniędzy na dzieci czekające na bardzo poważne operacje, zabiegi, które niestety zazwyczaj nie mogą się odbyć w naszym kraju i rodzice wraz z dziećmi zmuszeni są do szukania pomocy za granicą, w nowoczesnych ośrodkach medycznych – gdzie są szanse na wyleczenie albo choć zahamowania rozwoju śmiertelnych chorób u dzieci. Niestety koszty takich operacji, zabiegów są horrendalnie wysokie i bez zbiórki pieniędzy i dobroci serca wielu, wielu osób nie byłoby nadziei dla nich na lepsze jutro.

Idea #gaszynchallenge jest prosta - wystarczy zrobić 10 pompek lub przysiadów i nagrać film. Kto wykona zadanie wpłaca 5 zł kto nie wykona 10 zł. na rzecz chorego dziecka i nominuje innych. Płomień pomocy rozpalił strażak OSP z Gaszyna i w ten sposób uruchomił machinę pomocy walczącemu z rdzeniowym zanikiem mięśni Wojtusiowi. Gaszyn Challenge pomaga teraz innym - a pompki i przysiady robią policjanci, strażacy, żołnierze a także przedstawiciele różnych instytucji czy też firm prywatnych.

Opolska Wojewódzka Komenda OHP wraz z jednostkami podległymi zbierała pieniążki dla Julki, Hani i Laury. Mamy ogromną nadzieję, że wspólnymi siłami i dobrocią naszych serc uda się każdej potrzebującej osobie osiągnąć swój własny wymarzony cel.
Jesteśmy z wami !!! Trzymajcie się !!!

W swoim imieniu pragnę bardzo mocno podziękować za pełne zaangażowanie kadry oraz młodzieży, która wzięła udział w tej szczytnej akcji charytatywnej.
Dziękuję !!!

W celu obejrzenia pełnych filmików zapraszamy na naszego facebooka.

 

Andrzej Ryfiński

 

Gaszynchallenge OWK OHP

 

Gaszynchallenge Brzeg

 

Gaszynchallenge Głubczyce

 

Gaszynchallenge Nysa

 

Gaszynchallenge Olesno

 

Gaszynchallenge KK

 

Gaszynchallenge Byczyna