Muzyka moją wartością i sposobem na życie – to był motyw przewodni przedsięwzięcia organizowanego  w dniu 22 lipca 2020 roku w Dworku Artystycznym w Opolu. Organizatorami byli Młodzieżowe Centrum Kariery w Oleśnie, Ośrodek Szkolenia i Wychowania OHP w Oleśnie oraz Fundacja BluesOpole.

Celem głównym przedsięwzięcia było zaprezentowanie  przez uczestników  i absolwentów OHP swoich talentów artystycznych dla szerszej publiczności.Mogliśmy posłuchać i zobaczyć występy m.in. Angeliki Olchowskiej, Justyny Bereski, Justyny Ottlik i Damiana Lisa. Natomiast wyjątkowi goście Kasia Juruć, Renata Bugajska i Arek Kondrowski dodatkowo uświetnili wspólne popołudnie. Repertuar przygotowany przez uczestników i gości był  bardzo różnorodny, ale znalazły się w nim również utwory autorskie m.in. Damiana Lisa – absolwenta Hufca Pracy w Brzegu.
            Po koncercie młodzież spotkała się z artystami, którzy przybliżyli im rzeczywistość zawodów muzycznych i pokrewnych. Nasz wysiłek był skupiony na zachęcaniu młodzieży do kształcenia się w zawodach artystycznych i obcowania z muzyką na co dzień.W trakcie spotkania mieliśmy również możliwość, aby zaprezentować działalność naszych jednostek MCK i OSiW oraz zachęcić do skorzystania z naszej oferty. W ramach rekrutacji rozdawane były ulotki i informatory naszej Placówki.Dodatkowym atutem było to, że spotkaliśmy się również z naszymi absolwentami, którzy chętnie przyjęli zaproszenie. Po koncercie wszyscy razem: nasza kadra, młodzież i absolwenci rozmawialiśmy o występach, dalszych planach związanych z muzyką oraz wspominaliśmy pobyt absolwentów w OSiW w Oleśnie. Młodzież została również nagrodzona upominkami ufundowanymi przez Opolską Wojewódzką Komendę OHP, Pana Sebastiana Parande i Firmę O2Max Komory Hiperbaryczne i Nowe Horyzonty. Mamy nadzieję, że będziemy mogli co jakiś czas organizować koncerty młodych talentów.
            Serdecznie dziękujemy za pomoc w organizacji naszego pomysłu Markowi Rzepieli , Patrykowi Śródzie, Annie Juruć, Mai Graczyk, Arkowi Kondrowskiemu, Sebastianowi Parande i Tomaszowi Wiendlocha oraz naszemu wychowankowi  Bartkowi Świątkowi. Liczymy na dalszą owocną współpracę .

Ewa Korzeniewska, Anna Małek, Katarzyna Flak

 

2. Absolwenci i kadra OSiW Olesno

Absolwenci i kadra OSiW Olesno

1. Bartosz Świątek

Bartosz Świątek

 

3. Kasia Juruć

Kasia Juruć

 

4. Damian Lis

Damian Lis

 

5. Justyna Ottlik 2

Justyna Ottlik

 

6. Justyna Bereska

Justyna Bereska

 

8. Angelika Olchowska

Angelika Olchowska

 

7. Rozdanie upominków

Rozdanie upominków