Dzień 16 października 2020 roku to wyjątkowa kartka w kalendarzu społeczności Hufca Pracy w Opolu. Bowiem tego dnia przypada rocznica wyboru Karola Wojtyły na Papieża. Młodzież i kadra Hufca Pracy wraz ze społecznością Zespołu Szkół Budowlanych im. Papieża Jana Pawła II w Opolu, upamiętniła postać  Papieża Polaka, który jest również patronem Ochotniczych Hufców Pracy.

Uroczystości z okazji Dnia Patrona zbiegły się w czasie z Dniem Komisji Edukacji Narodowej oraz corocznym Dniem Pierwszaka. Ze względu na pandemię i zalecenia Ministra Edukacji Narodowej uroczystości odbyły się wewnątrz budynku z zachowaniem reżimu sanitarnego. Delegacje grup wychowawczych wysłuchały wspomnień o Janie Pawle II. Wspólnie odśpiewano ulubioną pieśń polskiego Papieża a przedstawiciele klas pierwszych złożyli uroczyste ślubowanie, bronić wartości i ideałów głoszonych przez naszego Patrona.

Papież Jan Paweł II był również nauczycielem i bliska mu była postawa przewodnika młodzieży. Dzięki przewodnictwu i opiece nauczycieli, każdego roku młodzież kończy szkołę  z bagażem wiedzy i wskazówkami na dalszą życiową drogę. Młodzież złożyła podziękowania dyrekcji, wychowawcom, nauczycielom oraz kadrze pedagogicznej doceniając ich trud i poświęcenie w niełatwych obecnie czasach. Poważne uroczystości zakończył mini kabaret z życia uczniowskiego.

Robert Mielcarek

1jpg

2

4