Jak co roku w listopadzie i grudniu Hufiec Pracy w Brzegu zorganizował akcję na rzecz brzeskiego schroniska dla zwierząt „Przytul psisko”.  Na portalach społecznościowych HP w Brzegu pojawiały się informacje dotyczące  tej zbiórki, a Rada  Młodzieży  wraz z wychowawcami   w trakcie  zajęć  wychowawczych on-line przypominały młodzieży o trwającej akcji dla bezdomnych zwierząt.

Zaangażowana młodzież szkolna i kadra przynosiła rzeczy w postaci: ręczników,  kocy, prześcieradeł, kołder oraz pościeli.

W dniu 18.12.2020  uczestnicy wraz z kadrą HP udali się na teren brzeskiego  schroniska, gdzie pracownikom przekazali zebrane rzeczy. Młodzi ludzie zadeklarowali pomoc wolontariacką przez cały rok  na rzecz  schroniska zgłaszając gotowość podjęcia prac przy porządkowaniu boksów, naprawach stolarskich bud, w których często przed mrozem chowają się zwierzęta, wyprowadzaniu psów na spacer itd. Młodzież podeszła do zadania z dużym zaangażowaniem i chęcią niesienia pomocy. Wdzięczność i radość pracowników schroniska była ogromna.

Agata Straub

 

1

 

2