„Zaczytać Covida”

Jak wskazują badania przeprowadzone przez prezentmarzen.com, aż 25% pytanych przyznało, że w czasie dni spędzonych w domu z powodu koronawirusa, głównie czytało książki. To bardzo dobra wiadomość, bo jak twierdzą specjaliści czytanie pomaga na psychikę, zwłaszcza w trudnym czasie.

Podczas kwarantanny książki odsuwają myśli od smutnych wieści o pandemii i zabijają nudę spowodowaną siedzeniem w domu. Z tego też powodu  Hufiec Pracy w Głubczycach  w raz z ZSM ogłosił akcję „zaczytać covida”, która ma na celu promowanie czytelnictwa wśród młodzieży oraz pokazanie alternatywnego sposobu spędzania wolnego czasu podczas izolacji społecznej. Inicjatywa polega na tym, że uczniowie za pomocą zdjęcia pokazują co i jak czytają. Cieszy nas fakt, że młodzież tak chętnie zaangażowała się w akcję i pokazała jak w czasie kwarantanny oddaje się lekturze.

Przypominamy, że zarówno w ZSM Głubczyce jak i w naszym hufcu do dyspozycji młodzieży jest bogato wyposażona biblioteka. Zachęcamy wszystkich do wypożyczania książek - jest        w czym wybierać.

Aneta Kopiej

 

batch 1

 

batch IMG 20201223 082713