Jak wykonać poprawne zdjęcie smartfonem? Jak pracować z modelem, żeby powstał ciekawy portret? Czym jest perspektywa, HDR, mocny punkt czy trójpodział? Jak używać blendy, poszukiwać ciekawych kadrów i wykorzystywać możliwości aparatu fotograficznego w swoim telefonie? Na te i inne pytania uczestnicy i wolontariusze realizujący projekt Europejskiego Korpusu Solidarności, uzyskali odpowiedź podczas teoretycznej części warsztatów fotografii mobilnej.

Młodzież po obejrzeniu prezentacji i uzyskaniu odpowiedzi na liczne pytania dotyczące fotografii od wychowawcy HP – opiekuna koła fotograficznego „Sztukmistrz”, mogła zastosować uzyskaną wiedzę w praktyce. Do zajęć praktycznych uczestnicy wykorzystali blendy, tła fotograficzne, pryzmaty, kryształy i różnego rodzaje oświetlenia. Wykonując sobie wzajemnie zdjęcia portretowe, młodzież przygotowała się do stworzenia wystawy poprojektowej, która podsumuje zakończenie projektu „Solidarnie, etnicznie – wspólnie!”. Liczymy na to, że uzyskane umiejętności pozwolą naszym uczestnikom cieszyć się oryginalnymi i pięknymi zdjęciami.

Beata Smutek

 

Projekt Solidarności to jeden z trzech filarów Europejskiego Korpusu Solidarności umożliwiający realizację projektów na poziomie lokalnym. Stwarza młodzieży między 18 a 30 rokiem życia szansę na realizację lokalnych inicjatyw, samodzielne poszukiwanie i wdrażanie w życie pomysłów mających rozwiązać ważne problemy lokalne. Celem EKS jest także realizacja przez młodzież projektów promujących wartości europejskie, demokrację, postawy obywatelskie, solidarność społeczną.

 a1

 

a2

 

a3

 

a22

 

a222

 

a33

 

w20210511 180957 01

 

 

 

Projekt Solidarności realizowany w ramach Europejskiego Korpusu Solidarności                                                                                

Miejsce realizacji: 8-3 Hufiec Pracy Kędzierzyn – Koźle                                                                                                                                        

Kwota dofinansowania: 2444.00 EURO                                                                                                                                                                

Okres realizacji: 01.03.2021 – 30.06.2021                                                                                                                                                  

Uczestnicy projektu: 6 osób – 5 uczestników Hufca Pracy w Kędzierzynie – Koźlu, 1 absolwent Hufca Pracy w Kędzierzynie – Koźlu                                                                                                                                                                                                                                  

Cele projektu: szerzenie tolerancji, akceptacji, zmiana poglądów i postrzegania odmienności oraz mniejszości na podstawie trudnych relacji społeczności romskiej z mieszkańcami Kędzierzyna – Koźla.

PL european solidarity corps LOGO CMYK1