W ubiegłym tygodniu młodzież z Hufca Pracy w Opolu pod opieką wychowawców uczestniczyła w wyjściu do kina na film animowany pt. „Książę Czaruś“. Bajka miała na celu pokazanie uczestnikom jak ważna jest miłość w życiu człowieka. Przez pryzmat bajki i znanych postaci z baśni braci Grimm, takich jak Kopciuszek, Śpiąca Królewna czy Śnieżka, mogli zauważyć, że prawdziwa miłość to nie ta powierzchowna, przez rzucony czar czy zaklęcie.

To coś więcej, budowane na przyjaźni i zaufaniu, by w ważnych momentach w życiu móc polegać na tej drugiej osobie obdarzonej przez nas miłością. A wszystko dzieje się dawno, dawno temu, kiedy to na małego księcia zła czarownica rzuca zły urok, który sprawia, że wszystkie panny w królestwie zakochują się bez opamięania w następcy tronu. By to zakończyć musi przejść próbę. Wyrusza więc w pełną przygód podróż, w poszukiwaniu sposobu na zneutralizowanie zaklęcia. Czy zdoła pokonać klątwę i znaleźć „tę jedyną”, zanim będzie za późno? Poznać czym jest prawdziwa miłość? Mimo, że była to bajka, to poruszyła ważny dla młodzieży temat – miłości. Jeszcze długo po seansie młodzi ludzie dyskutowali na temat tego ważnego dla wszystkich uczucia.
Wyjście było zorganizowane w ramach prowadzonej w Hufcu Akcji Lato skierowanej do uczestników oraz młodzieży ze środowiska lokalnego, aby pokazać im, że można w kreatywny sposób spędzać wolny czas.

Katarzyna Wolna