W dniu 9 października 2018 r. w Filharmonii Opolskiej odbyła się II Gala „Opolszczyzna aktywna społecznie”, na którą wszystkich laureatów zaprosił Marszałek Województwa Opolskiego Andrzej Buła. Wśród nominowanych do nagrody w kategorii Barwy Wolontariatu 2018 r. był były uczestnik Hufca Pracy w Opolu Paweł Bojczuk.

Jego kandydatura została zgłoszona przez Hufiec, w związku z ogłoszonym konkursem. Ponieważ Paweł cały swój wolny czas poświęcał pracy dla innych, aktywnie uczestniczył w wielu inicjatywach i przedsięwzięciach, organizowanych przez hufiec i swoją postawą dał przykład innym, jego zaangażowanie zostało docenione, stąd zaproszenie na tę niezwykłą Galę.
Paweł na uroczystość zaprosił panią Dyrektor Zespołu Szkół Budowlanych im. Papieża Jana Pawła II Violettę Szczepkowską oraz panią Komendant Hufca Pracy w Opolu Bogumiłę Szewczyk-Paluszek. Obie panie oczywiście wsparły Pawła i bardzo mocno mu kibicowały.
Nasz uczestnik bardzo przeżywał swój udział w Gali i zapewnił, że nadal będzie pracował jako wolontariusz, ponieważ chce pomagać i jest świadomy faktu, że taka działalność przynosi wymierne korzyści obu stronom. Paweł jako absolwent uczestniczy w przedsięwzięciach Hufca. Obecnie stworzył grupę nieformalną, która wygrała grant na realizację projektu ekologicznego pn. „Nie truj misia”.
Życzymy Pawłowi dalszych sukcesów w pracy wolontariusza a nam wszystkim wielu tak zaangażowanych uczestników.

Bogumiła Szewczyk-Paluszek
Zdjęcia:
1 – Finałowa Gala
2 – Paweł Bojczuk otrzymał wyróżnienia za swoją pracę