Dnia 29.11.2018r. Młodzieżowe Centrum Kariery w Brzegu zorganizowało w ramach Wdrażania Działań URP Wycieczkę do Fabryki pojazdów Polaris Poland Sp. z o.o., która jest jedyną fabryką produkującą pojazdy off roadowe poza USA i Meksykiem w Europie.

Obecnie 80% produkcji z Opola trafia na rynek europejski, ok 15 % na do Afryki, a kolejne 5 % na Bliski Wschód.


Młodzież Grupy Wychowawczej miała możliwość zwiedzenia całej fabryki quadów. Na początku wycieczki cała grupa została przeszkolona z zasad BHP, gdyż bezpieczeństwo wszystkich przebywających na terenie zakładu jest priorytetem. Po otrzymaniu kamizelek odblaskowych i okularów, młodzież udała się na krótką prelekcję na temat historii i działalności firmy.

polaris1

Po części teoretycznej wszyscy weszli na teren zakładu, gdzie zostali zapoznani z procesem produkcji w poszczególnych działach: spawalni, lakierni, magazynu, laboratorium i linii montażowych. Uczestnicy z zainteresowaniem słuchali pracowników oraz przyglądali się ich pracy.


Młodzieży bardzo podobała się taka forma zapoznawania z lokalnym rynkiem pracy. Nie kryli swojego zadowolenia, co przełożyło się na ich opinie o wycieczce. Uczestnik Jakub twierdzi, że w fabryce był „dobrze zaprezentowany proces produkcji budowy pojazdów, wiele ciekawych i ważnych informacji na temat pojazdów terenowych od spawalni po pakowanie do wysyłki. Podczas zwiedzania fabryki można było dokładnie zobaczyć wszystkie procesy na każdym z poszczególnych działów”. Z kolei Tomek proponuje kolejny wyjazd tego typu, mówiąc: „Przy zwiedzaniu można było dokładnie zobaczyć wszystkie procesy produkcji pojazdów terenowych. Wycieczka do firmy bardzo mi się podobała i mam nadzieję, ze będzie takich więcej”. Oczywiście niektórym uczestnikom towarzyszy uczucie niedosytu, co potwierdzają słowa Dominika: „Było bardzo fajnie, podobało mi się tylko trochę szkoda, ze nie mogliśmy się przejechać na Quadach. Bardzo fajna atmosfera”.


Wycieczka była bardzo interesująca. Dziękujemy firmie Polaris za możliwość uczestnictwa w bardzo ciekawej lekcji.