W grudniu Punkt Pośrednictwa Pracy w Strzelcach Opolskich zorganizował dwie wycieczki zawodoznawcze dla uczniów trzecich klas szkoły zawodowej Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Strzelcach Opolskich. Młodzież odwiedziła okoliczne zakłady pracy, które cieszą się znakomitą opinią pracowników, mianowicie IFA i MUBEA. Zakłady zajmują się produkcją części samochodowych.


W wycieczkach wzięło udział ponad czterdzieści osób, które miały okazję zapoznać się zarówno z historią, jak i planami dalszego rozwoju obu firm.

ifa3

                                                                autor: Jerzy Staliś

Ponadto młodzi ludzie odwiedzili hale produkcyjne, gdzie na własne oczy mogli zobaczyć proces przemysłowy.

ifa2

                                                                  autor: Jerzy Staliś


Zarówno zakład IFA jak i MUBEA są na etapie ciągłego rozwoju i zwiększania wydajności produkcji, dlatego wciąż poszukują i będą poszukiwać osób do pracy. Na początek proponowane są im zwykle stanowiska takie jak pomocnik operatora, czy młodszy operator maszyn, natomiast obie firmy dbają o rozwój pracowników i umożliwiają awanse wewnętrzne.


Wycieczki umożliwiły młodzieży zapoznanie się z lokalnym rynkiem pracy, poznanie przyszłych, ewentualnych pracodawców, co może przyczynić się do wyboru dalszej ścieżki edukacyjno – zawodowej.


Agnieszka Trytko