18 grudnia 2018 r., tradycyjnie już od ponad 20 lat, przy pięknym wigilijnym stole, zasiadła cała społeczność opolskiego Hufca Pracy, aby celebrować nadchodzące Święta Bożego Narodzenia.


Na spotkanie zostali zaproszeni znamienici goście, którzy od wielu lat świętują wspólnie z młodzieżą i kadrą hufca. Gościem honorowym, który z radością zawsze przybywa do hufca i przynosi piękne słowa otuchy i błogosławieństwo na Nowy Rok był Ksiądz Biskup Paweł Stobrawa. Ksiądz Biskup stwierdził, że już nie wyobraża sobie spędzania czasu przedświątecznego bez udziału w spotkaniu z młodzieżą opolskiego hufca.

hpoplatek2


Swoją obecnością zaszczycili nas również pani Kinga Pietrzak-Kostuś – inspektor Wydziału Oświaty Urzędu Miasta Opola, pan Tomasz Kowalski – zastępca dyrektora Wydziału Rozwoju Edukacji Kuratorium Oświaty w Opolu, pan Dariusz Medoliński – Wojewódzki Komendant OHP w Opolu, pan Łukasz Kubica – zastępca Wojewódzkiego Komendanta OHP, pani Ewa Zajączkowska – kierownik Działu Kształcenia, Wychowania, Organizacji i Planowania. Z ogromną radością witaliśmy panią Dyrektor Zespołu Szkół Budowlanych im. Papieża Jana Pawła II w Opolu Violettę Szczepkowską, panią wicedyrektor Izabelę Pietkun-Greber, a także panią wicedyrektor Reginę Wasilewską. Przedstawicielem pracodawców na spotkaniu była pani Maria Polewiak, która wraz z młodzieżą opolskiego hufca przygotowała poczęstunek dla wszystkich gości. Jak zawsze z ogromnym uśmiechem i życzliwością przybył ksiądz Jarosław Staniszewski – duszpasterz Opolskiej Wojewódzkiej Komendy OHP.

oplatekhp


Po wysłuchaniu świątecznego przedstawienia w wykonaniu uczestników hufca, wspólnym kolędowaniu i przełamaniu się opłatkiem, wszyscy goście, uczestniczący w spotkaniu, zostali poczęstowani potrawami wigilijnymi. Na stołach pojawiły się pachnące grzybami i kapustą pierogi, krokiety, a także tradycyjny czerwony barszcz. Jak zawsze nie zabrakło świątecznego ciasta, które przygotowali rodzice uczestników hufca.
Przy wspólnym stole, przy dźwiękach pięknych kolęd, spotkanie w gronie przyjaciół pozwoliło choć na chwilę zatrzymać się i poczuć magię Świąt Bożego Narodzenia.
Wszyscy na tę jedną chwilę zostawili troski i zmartwienia na boku, cieszyli się na nadchodzące Święta Bożego Narodzenia, a także z nadzieją patrzą na zbliżający się wielkimi krokami Nowy 2019 Rok.
Zbudowani ciepłym i magicznym spotkaniem wigilijnym, z okazji nadchodzących Świąt Bożego Narodzenia, wszystkim Państwu życzymy wszelkiej pomyślności, spełnienia marzeń i samych szczęśliwych chwil w Nowym 2019 Roku.
Uczestnicy i Kadra Hufca Pracy w Opolu
Bogumiła Paluszek