W ramach „Akcja zima 2019“ młodzież z opolskiego hufca wraz z kolegami ze środowiska lokalnego uczestniczyli w aktywnych zajęciach na trampolinach w pobliskim parku trampolin - Jump Planet.

opole2

                                                                                                      Młodzież przed zajęciami

By móc uczestniczyć w zajęciach sportowych na trampolinach, uczestnicy akcji musieli najpierw dobrze się przygotować, tak więc zanim przystąpili do nauki akrobacji, wykwalifikowani trenerzy przeprowadzili z młodzieżą rozgrzewkę, odpowiednio przygotowującą młode organizmy do części głownej zajęć. Po rozgrzewce pod okiem instruktorów młodzież nauczyła się robić salta, mogli skorzystać z trampolin razem z obręczami do koszykówki i niczym najlepsi zawodnicy NBA wykonywać wsady. Na trampolinach olimpijskich młodzież mogła wypróbować swoich sił, skacząc na odpowiednio przygotowanych rowerach czy deskach snowboardowych, co imitowało jazdę w skateparku czy na stoku.

opole1

 

Wyjście na trampoliny bardzo spodobało się młodzieży, godzinne zajęcia bardzo szybko upłynęły w miłej i sportowej atmosferze. Po zakończonych zajęciach uczestnicy żywo dyskutowali nad powtórzeniem takiego wyjścia.

 

Katarzyna Wolna