W piątek, 05 kwietnia 2019 roku w Ośrodku Szkolenia i Wychowania w Oleśnie miało miejsce uroczyste otwarcie nowej pracowni krawieckiej, przy którym obecni byli: Pan Grzegorz Czudaj – Dyrektor Personalny Kler S.A., Pan Dariusz Medoliński - Komendant Wojewódzki OHP, Pan Łukasz Kubica – Zastępca Komendanta Wojewódzkiego OHP oraz uczestnicy i kadra OSiW.

kler2


Utworzenie nowej pracowni nie byłoby możliwe, gdyby nie zakup trzech profesjonalnych maszyn do szycia przez spółkę Kler. Zarówno przedstawiciel spółki jak i Komendant Wojewódzki, podkreślili jak ważna w nauce zawodu jest praca na profesjnalnym sprzęcie, który ułatwia a wręcz umożliwia przyswajanie nowych umiejętności.

kl1
Pan Grzegorz Czudaj wskazał, jak trudno dziś o solidnego i wykwalifikowanego pracownika. Dlatego, jak podkreślił, chce wspierać kształcenie młodzieży a tym samym zadbać o swoją przyszłą kadrę. Co więcej, przedstawiciel spółki zagwarantował zatrudnienie absolwentom OSiW.


Utworzenie nowej pracowni pozwala na prowadzenie procesu dydaktycznego w nowoczesny sposób, co zwiększy kompetencje zawodowe absolwentów Ośrodka Szkolenia i Wychowania w Oleśnie oraz umożliwi zdobyć pracę w zawodzie bezpośrednio po ukończeniu nauki.