17 kwietnia br. na opolskim Rynku odbyło się V Opolskie Śniadanie Wielkanocne, w którego organizację wraz z Oddziałem Okręgowym Polskiego Czerwonego Krzyża i Miejskim Ośrodkiem Pomocy Rodzinie od pięciu lat angażują się uczestnicy i kadra Hufca Pracy w Opolu.


Przygotowania do tego przedsięwzięcia trwały kilka dni. Młodzież wykonywała ozdoby wielkanocne, piekła babeczki i ciasta, które podczas śniadania trafiły do rąk potrzebujących Opolan. Ideą śniadań wielkanocnych jest bezinteresowne wsparcie i pomoc tym, którzy jej potrzebują. Dzięki temu uczestnicy hufca uczą się wrażliwości na ludzkie potrzeby.


Na stoisku HP Opole dominowały dekoracje świąteczne oraz wypieki a uczestnicy malowali małych Opolan farbami do twarzy i zaplatali warkoczyki z kolorowych włosów.

2.wi

Oczywiście dominowały motywy wielkanocnych zajączków. Miłą niespodziankę uczestnikom hufca zrobił Zastępca Komendanta Wojewódzkiego OHP pan Łukasz Kubica, który w towarzystwie pani Ewy Zajączkowskiej kierownika ds. kształcenia i wychowania odwiedził młodzież i kadrę hufca przy kolorowym stoisku.

1.wi

Na ręce pani komendant Bogumiły Paluszek otrzymaliśmy pisemne podziękowania za pomoc w szczytnej idei wspólnego śniadania.


Piękna, słoneczna pogoda sprzyjała organizatorom i mieszkańcom, którzy przez chwilę mogli wspólnie świętować na opolskim rynku, gdzie biskup Andrzej Czaja poświęcił pokarmy i wraz z Prezydentem Miasta Arkadiuszem Wiśniewskim złożył wszystkim świąteczne życzenia.

Robert Mielcarek