Już po raz czwarty, z inicjatywy Zespołu Szkół nr 1 w Kędzierzynie-Koźlu, wspólnie z KS „Koziołek” organizowany jest w naszym mieście „Bieg po Zdrowie”. Młodzież z Klubu Aktywnych HP w Kędzierzynie-Koźla została poproszona przez KS „Koziołek” o pomoc przy obsłudze stoiska gastronomicznego i na trasie biegu.

Bieg główny na dystansie 5 km zebrał na starcie ok. 200 zawodników. Chwilę po nich wyruszyli uczestnicy marszu nordic walking. Jak zawsze w biegu uczestniczyli też najmłodsi. Dla nich przygotowane zostały trasy dostosowane do kategorii wiekowych. Pomimo panującego chłodu panowała entuzjastyczna i gorąca atmosfera. Dla wszystkich zawodników przygotowany był gorący posiłek. Uczestnicy rozlali w tym dniu kilkaset porcji gorącego żurku i zupy pomidorowej.


Jak zwykle jesteśmy wdzięczni naszej młodzieży, że chętnie i bezinteresownie angażuje się pomoc przy organizacji wielu inicjatyw. Nasza uczestniczka Kinga Grzybowska będąca po raz kolejny wolontariuszem przy obsłudze zawodów, zdecydowała się w nich także uczestniczyć. Wystartowała w biegu i możemy z satysfakcją ogłosić, że w swojej kategorii wiekowej zajęła I miejsce. Gratulujemy przy tej okazji wszystkim zwycięzcom a także wszystkim biorącym udział w zawodach.

Beata Smutek
Joanna Kaliszewska