11 maja w Filharmonii Opolskiej im. Józefa Elsnera odbyła się uroczysta gala z okazji 100-lecia Polskiego Czerwonego Krzyża. Hufiec Pracy w Opolu znalazł się w gronie nielicznych szkół z województwa opolskiego uhonorowanych odznaczeniem za aktywną i owocną współpracę z Opolskim Oddziałem Okręgowym i Rejonowym Polskiego Czerwonego Krzyża.

Dyplom i podziękowanie za wieloletnie prowadzenie koła PCK w opolskim hufcu otrzymała Ewa Tulej.

pck11

Wręczanie medali dla wyróżnionych szkół


Gospodarzami gali byli pracownicy Opolskiego Oddziału Okręgowego PCK z panią prezes Elwirą Bury i panią Dyrektor Okręgową PCK Danutą Pilipczuk na czele. Wśród znamienitych gości znaleźli się Prezes Polskiego Czerwonego Krzyża Stanisław Kracik, Wicewojewoda Opolski Violetta Porowska, Prezydent Miasta Opola Arkadiusz Wiśniewski oraz wielu przedstawicieli różnych instytucji państwowych. Galę uświetnił występ znakomitego piosenkarza i aktora Michała Bajora.


W 2019 roku zarówno Polski Czerwony Krzyż oraz Międzynarodowa Federacja Stowarzyszeń Czerwonego Krzyża i Czerwonego Półksiężyca obchodzą 100 rocznicę swojego istnienia, dlatego tegoroczne obchody są bardzo wyjątkowe. W całej Polsce organizowane są różne wydarzenia upamiętniające ten piękny jubileusz m.in.: ogólnopolska kwesta na rzecz pomocy seniorom, w którą opolski hufiec włączył się aktywnie 8 maja zbierając pieniądze na opolskim rynku. Hufiec Pracy w Opolu chętnie włącza się w zbiórki oraz różnego rodzaju akcje organizowane przez Opolski Oddział Okręgowy PCK, dlatego jest nam niezmiernie miło, że zostało to docenione w tak uroczysty sposób.


Joanna Lachowicz