W dniu 16.05.2019r. na Miejskim Stadionie Lekkoatletycznym im. Opolskich Olimpijczyków w Opolu, mimo mało sprzyjającej aury, odbyła się Wojewódzka Spartakiada Lekkoatletyczna. Do rywalizacji przystąpiła młodzież ze wszystkich jednostek OHP województwa opolskiego. Uczestnicy rywalizowali w sześciu konkurencjach wśród dziewcząt i chłopców. Na rozgrzewkę odbyły się biegi krótkie – 100 m w obu kategoriach, następnie biegi 200m dziewcząt i 400m chłopców.

Następnie reprezentanci hufców przystąpili do zdobywania punktów w konkurencjach technicznych, takich jak skok w dal, rzut piłeczką palantową i pchnięcie kulą. Na końcu rozegrano najdłuższy dystans zawodów – 1500m chłopców.

4jpgBieg na 200m dziewcząt

Nad właściwym przebiegiem imprezy czuwali profesjonalni sędziowie z Polskiego Związku Lekkiej Atletyki. Mimo braku słońca, uśmiech z twarzy uczestników nie schodził, a ciepła atmosfera na trybunach, zagrzewający do walki koledzy i koleżanki sprawili, że chłód i brak słońca nie przeszkadzał zawodnikom.


W tym roku, jak i w poprzednim, na najwyższym stopniu podium uplasowali się w klasyfikacji drużynowej gospodarze - Hufiec Pracy w Opolu, drugie miejsce wywalczył Hufiec Pracy w Nysie, a trzecie Hufiec Pracy w Polanowicach. Nagrody w postaci medali i pucharów wręczał Komendant Wojewódzki Pan Dariusz Medoliński i Kierownik Zespołu ds. Kształcenia i Wychowania, Planowania i Organizacji, Pani Ewa Zajączkowska.

1.sp

Zwycięzcy biegów na 400m i 1500m


Wszystkim biorącym udział w zawodach gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów na arenach sportowych.

Katarzyna Wolna