W dniach 15 i 16 maja uczniowie Szkoły Branżowej przy ZS nr 1 w Kędzierzynie- Koźlu, wśród których było 10 uczestników Hufca Pracy, podczas dwudniowej wycieczki mieli okazję zwiedzić Wrocław. Program klasowej ekspedycji był bardzo urozmaicony.

Pierwszego dnia turyści z Kędzierzyna- Koźla odwiedzili miejski ogród zoologiczny i Afrykarium. Wszyscy byli pod wrażeniem różnorodności fauny, a możliwość przebywania w pobliżu najróżniejszych zwierząt dostarczyła sporej dawki śmiechu. Następnie wycieczkowicze udali się na Rynek, gdzie mieli okazję obejrzeć kościół pod wezwaniem św. Elżbiety Węgierskiej, a także zachwycić się eklektyczną architekturą budynków położonych w ścisłym centrum. Wieczorem była okazja do zwiedzenia hydropolis. Miejsce to zachwyciło różnorodnością technologii multimedialnych, interaktywnymi instalacjami, wiernymi modelami oraz bogatymi w informacje ekranami dotykowymi. Wszystko to miało pomóc w ukazaniu wody z różnych, fascynujących perspektyw.


Dzień drugi młodzież rozpoczęła od odwiedzenia Sky Tower, gdzie można było podziwiać panoramę miasta z tarasu widokowego. Następnym punktem programu była gra plenerowej, której celem było poszukiwanie wrocławskich krasnali. Młodzież miała okazję sprawdzić swoją spostrzegawczość oraz potrenować sztukę orientacji w terenie. W trakcie zwiedzania miasta była również okazja do obejrzenia eksponatów na targu staroci gdzie eksponaty zachwycały swoim pięknem i niepowtarzalnością. Do atrakcji można również zaliczyć podróżowanie miejską komunikacją. Dla niektórych była to okazja do pierwszej jazdy tramwajem. Ważnym elementem całej wycieczki był nocleg w hostelu „Friends”. Uczestnicy mieli szansę zintegrować się w innych okolicznościach niż zazwyczaj. Wspólne spędzanie wolnego czasu, dzielenie pokoi oraz przygotowywanie posiłków mocno zbliżyła uczniów.

wro22
Mimo kapryśnej pogody młodzieży nie opuszczał dobry humor. Z zaangażowaniem i dużą dozą ciekawości odkrywali kolejne punkty na mapie wycieczki. Całą podróż była bardzo udana i z pewnością na lata pozostanie w pamięci wszystkich uczestników.

Aneta Kopiej