Wraz z rozpoczęciem okresu wakacyjnego, jak każdego roku, wzrasta zainteresowanie zatrudnieniem w ramach Akcji Lato, które prowadzone są w wielu przedsiębiorstwach produkcyjnych. Obecnie dwa duże zakłady pracy prowadzą właśnie taki nabór w powiecie nyskim.


W dniach 25 i 26 czerwca w Młodzieżowym Centrum Kariery w Nysie odbyły się pierwsze giełdy pracy, w ramach których rekrutowano młodych ludzi do zatrudnienia wakacyjnego. Wolne miejsca pracy w czasie wakacji młodzież może znaleźć zarówno w Mondelez, produkującym gumy do żucia i czekoladę, jak i w podwrocławskim Amazonie. Co prawda, aby zarobić swoje pieniądze, młodzież musi dojeżdżać do miejsca pracy, ale pracodawcy oferują zainteresowanym bezpłatny dowóz i przyzwoite stawki za wykonywaną pracę.

Amazon 2
Podczas spotkań rekruterki - Aleksandra Przytuła, prowadząca nabór do Amazon oraz Aneta Kucharska, rekrutująca do Mondelez, przedstawiają zainteresowanym warunki zatrudnienia, prawa i obowiązki, a także profity wynikające z proponowanej pracy. Każdy, kto chce spróbować swoich sił i podjąć pracę wakacyjną, podczas giełdy pracy wypełni niezbędne dokumenty i dopełni formalności oraz uzyska odpowiedzi na nurtujące pytania. Giełdy odbywać się będą systematycznie w okresie wakacyjnym, więc nieplanującym wyjazdów i nieposiadającym pomysłów na siebie zapraszamy na spotkania z pracodawcą.

Joanna Taramina