W dniu 1.09.2019 r. przedstawiciel Młodzieżowego Centrum Kariery wspólnie z przedstawicielami Starostwa Powiatowego w Oleśnie uczestniczyli w Festynie Rodzinnym w Praszce.


Głównym organizatorem tego przedsięwzięcia był Miejsko Gminny Ośrodek Kultury i Sportu w Praszce. Festyn Rodzinny były okazją do promocji działalności Młodzieżowego Centrum Kariery oraz Ośrodka Szkolenia i Wychowania OHP w Oleśnie. W trakcie przedsięwzięcia uczestnicy odwiedzali nasze stoisko. Młodzi ludzie mieli możliwość uzyskać informacje na temat ofert pracy dostępnych w powiecie oleskim oraz skorzystać z informacji i porad zawodowych w zależności od potrzeb. Rodzice oraz młodzież mieli również możliwość, aby osobiście uzyskać informacje na temat oferty szkoleniowo – wychowawczej Ośrodka oraz zasad działania jednostki. Przedstawicielka Starostwa Powiatowego w Oleśnie Pani Mirosława Kubacka udzielała cennych informacji rodzicom, którzy chcieliby w przyszłości uniknąć tego, aby ich dzieci miały styczność z dopalaczami i nie tylko. Zainteresowani mogli zrobić badania spirometrii – czyli wydolności płuc.
Zaprezentowana oferta wszystkich jednostek cieszyła się bardzo dużym zainteresowaniem. Serdecznie dziękujemy organizatorom za umożliwienie zaprezentowania naszej oferty podczas Festyny Rodzinnego w Praszce. Liczymy na dalszą owocną współpracę.

Ewa Korzeniewska