W dniu 05.09.2019r. w Ośrodku Szkolenia i Wychowania OHP w Oleśnie młodzież z polskiej grupy podsumowała trójstronne spotkanie pn. „Międzykulturowa ławka – polsko-niemiecko-ukraińskie warsztaty rzemieślnicze”, zrealizowane w czerwcu br. przez Opolską Wojewódzką Komendę OHP w partnerstwie z Kosowską Szkołą Sztuki Użytkowej i Dekoracyjnej (Ukraina) oraz Specjalną Szkołą Rozwoju Emocjonalnego i Społecznego im. Ruth Cohn z miasta Arnsberg (Niemcy), dofinansowane przez Polsko Niemiecką Współpracę Młodzieży.


Spotkanie, choć jednodniowe, obfitowało w działania i przyniosło wiele kolejnych efektów. Rozpoczęło się od luźnych zabaw aktywizujących, quizu ewaluacyjnego i gier językowych, służących odświeżeniu słownictwa niemieckiego i ukraińskiego, poznanego w trakcie spotkania.

3olesno                4olesno

Po słodkim poczęstunku nadszedł czas na konkrety! Młodzież zebrała materiał fotograficzny i wykonała wystawę ewaluacyjną przedsięwzięcia, która tego samego dnia wyeksponowana została w Muzeum Regionalnym w Oleśnie, dając społeczności lokalnej możliwość prześledzenia poczynań uczestników w trakcie działań projektowych oraz podziwiania uzyskanego rezultatu końcowego – tytułowej ławki.

2olesno

Wystawę od 11 września br. będzie można jeszcze zobaczyć w budynku Ośrodka Szkolenia i Wychowania OHP w Oleśnie.


Ukończone zostały również prace nad trójjęzycznym poradnikiem pt. „Zrób to sam” opracowywanym przez młodzież podczas czerwcowego spotkania. Publikację bezpłatnie będzie można nabyć w OSiW w Oleśnie lub pobrać wersję elektroniczną ze strony www.opolska.ohp.opole.pl od 20 września br.

 logo PNWM