W dniu 3 października br. w Ministerstwie Rodziny Pracy i Polityki Społecznej w Warszawie odbyło się uroczyste wręczenie nagród dla laureatów Ogólnopolskiego Konkursu o tytuł „Absolwent Roku OHP-2019”.

W kategorii „zasadnicza szkoła zawodowa” tytuł Absolwenta Roku OHP otrzymała Nicola Mędrek z HP w Kędzierzynie-Koźlu, a w kategorii „szkoła podstawowa” tytuł Absolwenta Roku otrzymała Dominika Stachowiak z Hufca Pracy w Opolu. W kategorii „gimnazjum” III miejsce uzyskała Aleksandra Duda z Hufca Pracy w Nysie. Nagrody finansowe i rzeczowe oraz gratulacje wręczał młodzieży Sekretarz Stanu w MRPiPS Pan Stanisław Szwed oraz Komendant Główny OHP Pan Bogdan Ścibut.

ar1 2             ar2 2

To dla całej społeczności Opolskiej WK OHP wielki powód do radości i dumy z naszych uczestniczek, ale największy dla wychowawców Pani Beaty Smutek, wychowawcy Nicoli, Pani Katarzyny Kosowskiej wychowawcy Dominiki oraz Pani Ani Zielińskiej wychowawcy Oli. Podczas uroczystości została otwarta również wystawa pn. „Wychowankowie Siódmego Anioła”, której otwarcia dokonała m.in. Nicola wraz z Dominiką.

ar3          ar5

Młodzież po oficjalnej części uroczystości zwiedzała Zamek Królewski oraz Stare Miasto.


Nicola Mędrek podjęła pracę w Salonie Fryzjerskim, „MARTINI” w Kędzierzynie-Koźlu w zakładzie, w którym odbywała praktyczną naukę zawodu, właścicielem salonu jest Pani Martyna Bytnar.


Dominika Stachowiak podjęła naukę w Zespole Szkół Budowlanych w Opolu w I klasie branżowej Szkoły I stopnia, a praktyczną naukę zawodu odbywa w zawodzie cukiernik w Kawiarni „Europa” w Opolu”. Jest dalej uczestniczką Hufca Pracy w Opolu.