Strzelnica Sportowa przeznaczona do strzelania z broni pneumatycznej gościła uczestników HP Nysa i przyjaciół OHP w ramach ,,Akcji Zima 2023”, gdzie w dniu 22.02.2023r. przeprowadzono Zimowy Turniej Strzelecki.

Organizatorami wydarzenia było Koło Strzeleckie działające przy 8-4 HP Nysa przy współudziale Zarządu Rejonowego LOK a jego celem była popularyzacja strzelectwa sportowego wśród młodzieży. Zasady bezpieczeństwa oraz regulamin zawodów omówił opiekun Koła Strzeleckiego Piotr Romek.   Zawodnicy rywalizujący na strzelnicy w dwóch seriach strzelań oddali łącznie po 20 ocenianych strzałów z pozycji stojącej bez podpórki z karabinka Slawia kaliber 4,5 mm. Przeprowadzono rywalizację  indywidualną oraz wyłoniono zwycięzców, którzy zostali obdarowani upominkami. Każdy biorący udział w imprezie otrzymał słodką nagrodę. Zwycięzcą ,,strzeleckiego pojedynku” został Kamil Zima. Na drugiej pozycji uplasował się Mateusz Sobota, natomiast na najniższym szczeblu podium stanął Szymon Szczerbiński. Uczestnicy Turnieju w sposób pochlebny wypowiadali się  na temat sportowego wydarzenia. Oczekujący na swoją serię strzelań mieli możliwość sprawdzenia się w grze bilard oraz piłkarzyki. Rywalizacja strzelecka była doskonałą formą sprawdzenia swoich możliwości i predyspozycji strzeleckich przed Gminnymi Zawodami Strzeleckimi o Puchar Burmistrza Nysy na koniec  ,,Akcji Zima w Mieście”, w których uczestnicy zmagań turniejowych zapowiadają swój udział.