W auli nyskiego ,,Carolinum’ w dniu 10.05.2019 r. odbyło się uroczyste podsumowanie, a zarazem zakończenie zmagań strzeleckich reprezentacji szkół ponadpodstawowych z terenu powiatu nyskiego pod patronatem Starostwa Nyskiego.

Wiceburmistrz Nysy Marek Rymarz wraz z Prezesem Zarządu Rejonowego LOK w Nysie Krzysztofem Hofmanem podziękowali zawodnikom za uczestnictwo w rywalizacji, a szczególnie wyróżnionym i zasłużonym opiekunom i działaczom na rzecz rozwoju sportów strzeleckich wśród dzieci i młodzieży oraz obronności kraju. Następnie wręczono medale z okazji 100 Rocznicy Odzyskania Niepodległości i ogłoszono końcowe wyniki, wręczając zwycięzcom puchary oraz dyplomy.

Pierwsza reprezentacja Hufca Pracy w Nysie w kategorii drużynowej chłopców zajęła III miejsce, a Patryk Zawadzki indywidualnie uplasował się na czwartej pozycji. Druga reprezentacja chłopców z nyskiej placówki uplasowała się na VIII pozycji, natomiast dziewczęta zajęły IV miejsce.

Cieszy fakt, że młodzież tak licznie zgromadzona na uroczystości przejawia zainteresowania uprawianiem strzelectwa sportowego, a sama impreza stanowi doskonały przykład integracji, sportowej rywalizacji oraz efektywnego wykorzystania czasu przez młodzież. Cel zawodów zastał osiągnięty, a impreza na stałe zagościła w kalendarzu i harmonogramie działań LOK i Starostwa Nyskiego.