Po kilku tygodniowej przerwie w wyjazdach rekrutacyjnych, Ośrodek Szkolenia i Wychowania OHP w Oleśnie znów wyruszył w drogę. Wyposażeni  w maseczki, rękawiczki, środki dezynfekcji przystąpiliśmy do działania .

W tym roku w dniu 29.06.2020 r. absolwenci HP Nysa w sposób niekonwencjonalny spotkali się w Centrum Bezpieczeństwa ,,Protektal’’ na zorganizowanym spotkaniu integracyjnym połączonym z zajęciami strzeleckimi.

Zakończenie roku szkolnego kojarzy się wszystkim ze świadectwami i pięknymi kwiatami. W tym roku w niecodziennych warunkach uczestnicy żegnali się ze szkołą i nauczycielami.

W dniu 26 czerwca we wszystkich szkołach zabrzmiał ostatni dzwonek. W tym roku zakończenie edukacji ósmoklasistów odbyło się inaczej niż zwykle, bo przy zachowaniu szczególnej ostrożności sanitarnej. Pożegnanie  odbyło się w Szkole Podstawowej nr 1 w Oleśnie.

W piątek 26 czerwca 2020 roku młodzież głubczyckiego hufca wzięła udział w uroczystym zakończeniu roku szkolnego 2019/2020. Tegoroczna uroczystość nie przypominała tych z lat ubiegłych, gdyż wszyscy, zarówno dyrekcja szkoły, wychowawcy, jak również uczniowie zachowywali wszelkie standardy bezpieczeństwa obowiązujące w czasie pandemii.