W dniu 23 lutego obchodzimy Ogólnopolski Dzień Walki z Depresją. Celem tego dnia jest upowszechnienie wiedzy na temat choroby, z którą zmaga się coraz więcej ludzi. W dniu 18 lutego br. wykłady na temat depresji przeprowadziła pani Alicja Lenarczyk, psycholog z Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Brzegu.

W ubiegłym tygodniu Hufiec Pracy w Opolu gościł pana Wojciecha Kowalczyka – przedstawiciela firmy Filplast, producenta okien, drzwi i rolet z PCV i aluminium, obecnej na rynku od 1990 roku. Dla uczniów, którzy lubią wyzwania i chcą się rozwijać, firma proponuje pracę, praktyki i staże w zawodach: operator maszyn, stolarz, logistyk, informatyk.

Ferie w województwie opolskim dobiegły końca. Niewątpliwie był to czas pozwalający młodym osobom na chwilę odpoczynku po intensywnym pierwszym półroczu zajęć szkolnych oraz „naładowanie baterii” pozwalających na działanie w drugim półroczu.

Wszystko co dobre szybko się kończy. Minęły ferie i już dzisiaj młodzież zasiadła w szkolnych ławach. Uczestnicy hufca w Kędzierzynie-Koźlu do samego końca ferii, mieli czas wypełniony mnóstwem atrakcji.