"Podaruj wiersz" to ogólnopolska akcja Fundacji im. Zbigniewa Herberta, której partnerem jest Biblioteka Narodowa. Udział w akcji  polega na wybraniu wiersza dla konkretnej osoby, przepisaniu go odręcznie na przygotowanej przez organizatorów karcie papeterii i następnie podarowaniu tego przepisanego wiersza wybranej osobie.

W dniu 19.11.2019 uczestnicy Ośrodka Szkolenia i Wychowania w Namysłowie w ramach inicjatywy Klubu Aktywnych pt. „Kulinarne wtorki” kolejny raz wybrali się wraz z opiekunem Anią Brzęcką do Dziennego Domu Pobytu Seniora w celu wspólnego pieczenia pierniczków świątecznych.

Propagowanie wiedzy o zasadach bezpiecznego życia jest istotnym elementem wychowania młodzieży. Wobec tego faktu nikogo nie dziwi, że Hufiec Pracy w Nysie również kładzie duży nacisk na te działania.  Dnia 19.11.2019 roku w naszej placówce odbył się konkurs „Bezpieczeństwo jest ważne”.

W dniu 18 listopada 2019 podczas uroczystego apelu Pani Dyrektor Renata Jabłońska – Denes wraz z gronem pedagogicznym podsumowała imprezę integracyjną organizowaną dla uczniów klas pierwszych „Wsparcie na starcie” oraz wyróżniła najlepszych uczniów w klasach pierwszych, drugich oraz trzecich.

W dniu 18 listopada w Szkole Podstawowej nr 3 w Kędzierzynie-Koźlu odbyły się klasowe eliminacje do Mikołajkowego Turnieju o Puchar Dyrektora Szkoły. W klasowych rozgrywkach brali udział również uczestnicy VIII klasy z oddziałami przyspasabiającymi do pracy.