Jesień i zima jest dla ptaków ciężkim okresem, ze względu na trudne warunki pogodowe i niską temperaturę, przez co też mogą mieć problem ze zdobyciem odpowiedniej ilości pożywienia. W związku z tym dnia 21.09.2022r. w Ośrodku Szkolenia i Wychowania w Namysłowie została zorganizowana inicjatywa społeczna w postaci budowy karmników dla ptaków, które są dla nich doskonałym źródłem pożywienia.

Dnia 20.09.2022r. pracownice Młodzieżowego Centrum Kariery w Namysłowie zorganizowały dla uczestników Ośrodka Szkolenia i Wychowania warsztaty z dekoracyjnego składania ręczników, które miały być inspiracją do samodzielnego tworzenia oryginalnych prezentów dla bliskich, pobudzaniu wyobraźni czy radzeniu sobie z nudą.

W dniu 20.09.2022 uczestnicy Ośrodka Szkolenia i Wychowania w Namysłowie w ramach integracji, udali się do kręgielni „Zorza”. Młodzież aktywnie, z dużym zaangażowaniem rywalizowała w swoich drużynach i indywidualnie.

Dnia 20 września br. Młodzież Ośrodka Szkolenia i Wychowania w Namysłowie uczestniczyła w zajęciach edukacyjnych na temat: oszczędzania energii i wody. Celem zajęć było zwiększenie świadomości energetycznej uczniów oraz zwrócenie uwagi na konieczność poszanowania energii i poznanie sposobów na ograniczanie jej zużycia.

W związku z nadchodzącą jesienną porą roku, w dniu 19.09.2022r., wychowankowie internatu OSiW OHP Olesno, wzięli udział w zajęciach o tematyce jesiennej.

W dniu 20 września 2022r.  w Ośrodku Szkolenia i Wychowania OHP w Oleśnie gościliśmy przedstawicieli Oleskiej Policji Pana Marka Kotarę i Pana Stanisława Filaka. Podczas spotkania z młodzieżą funkcjonariusze poruszyli tematy związane z przestrzeganiem prawa tj. posiadaniem i spożywaniem środków odurzających, alkoholu, kradzieży, wymuszeń czy też naruszenie nietykalności osobistej oraz ochrony prawnej dotyczącej funkcjonariuszy publicznych m.in. nauczycieli, wychowawców, instruktorów nauki zawodu, policjantów.

Podkategorie