Departament Rynku Pracy z Ministerstwa Rodziny i Polityki Społecznej zorganizował szkolenie pn. „Działania sieci EURES w UE i Polsce – 2023” dla kadry EURES z całej Polski. W szkoleniu wzięli udział przedstawiciele Wojewódzkich Urzędów Pracy, Wojewódzkich Komend OHP i Centr Edukacji i Pracy Młodzieży. Szkolenie odbywało się w formie hybrydowej – stacjonarnie w Warszawie i online.

W Sanktuarium Matki Bożej Licheńskiej Bolesnej Królowej Polski w Licheniu odbyły się uroczystości Ogólnopolskiej Inauguracji Roku Szkoleniowego 2023/2024 Ochotniczych Hufców Pracy. Na wydarzenie przyjechali przedstawiciele Komendy Głównej OHP, Komendanci Komend Wojewódzkich,  Duszpasterze, Parlamentarzyści-posłowie na Sejm RP, II Wicewojewoda Wielkopolski, zaproszeni goście oraz kadra i młodzież OHP z całego kraju. Opolską Wojewódzką Komendę OHP reprezentowała delegacja na czele z Zastępcą Wojewódzkiego Komendanta – Panem Łukaszem Kubicą, specjalistą ds. kształcenia i wychowania OWK OHP – Panią Bernadetą Orlikowską, kierownikiem OSiW Olesno Panią Anetą Wiatr-Żytą oraz młodzież z nyskiej jednostki wraz z wychowawcami – Joanną Borowicz, Anną Zielińską i Dominika Rudkowską.

Praca często kojarzy się z poczuciem obowiązku, pogonią za pieniądzem lub obciążeniem. Nie brzmi to zbyt zachęcająco, prawda? Co zatem zrobić, aby ta część naszego życia kojarzyła się przede wszystkim z czymś przyjemnym?

Murarz-tynkarz to osoba odpowiedzialna za wykonywanie różnorodnych prac budowlanych związanych z murowaniem, tynkowaniem i wykańczaniem powierzchni. Jest to kluczowa rola na placu budowy, ponieważ od umiejętności murarza-tynkarza zależy jakość i trwałość wznoszonej konstrukcji. Młodzież z OSiW w Oleśnie miała okazję po sąsiedzku odwiedzić budowę hali sportowej przy Zespole Szkół Zawodowych w Oleśnie.

Uczestnicy z OSiW w Namysłowie wraz z dziećmi ze Żłobka i Przedszkola pn. „Elementarz Przyjazny Rodzinie” wzięli udział w sprzątaniu okolicy wokół naszego ośrodka partycypując w ten sposób w ogólnopolskiej akcji „Sprzątania świata” organizowanej przez Fundację Nasza Ziemia.

Dzień Chłopaka to święto obchodzone 30 września, szczególnie popularne wśród młodzieży szkolnej. Jest to święto, które powstało jako odpowiednik Dnia Kobiet. W tym dniu dziewczęta mają okazję wyrazić swoją sympatię chłopcom, poprzez składanie życzeń, wręczanie drobnych upominków, a także zorganizowanie ciekawej niespodzianki, które będzie dla chłopców miłym wspomnieniem.