Wychowawcy OHP z grupy wychowawczej w Prudniku kładą spory nacisk na bezpieczeństwo oraz edukację związaną z bezpieczeństwem uczestników.

Wyjście na lodowisko nie wymaga wielkich wydatków, a przynosi młodzieży niesamowicie dużo radości. A spróbować swoich sił na lodowej tafli można niemalże w każdej wolnej chwili.

Doradca zawodowy z Młodzieżowego Centrum Kariery w Nysie Pani Magdalena Wajdzik przeprowadziła porady indywidualne z uczestnikami projektu w ramach indywidualizacji wsparcia w związku z udziałem w projekcie. Podczas rozmów młodzi ludzie omawiali wspólnie z doradcą swoją sytuację zawodową, której jednym z głównych celów jest ustalenie problemu zawodowego.

Każdy wie, że ruch to zdrowie, a zimowy, deszczowy i wietrzny czas nie sprzyja uprawianiu sportu na zewnątrz, dlatego grupa wychowawcza w Prudniku zorganizowała dla uczestników halowe rozgrywki w siatkówkę w Szkole Branżowej I stopnia. Rozgrywki sportowe pozwalają na nawiązywanie i zacieśnianie relacji między uczestnikami oraz budowanie więzi.

Również i w tym roku uczestnicy z Ośrodka Szkolenia i Wychowania w Oleśnie grali razem z orkiestrą. Swój udział rozpoczęliśmy w sobotę biorąc udział w rozgrywkach gier planszowych, podczas których głównym punktem zabawy był turniej w grze Karak.

Uczestnicy Hufca Pracy w Opolu wraz z wychowawcą po raz kolejny włączyli się w akcję  Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, wspierając sztab Filii nr 3 Miejskiej Biblioteki Publicznej w Opolu. Stało się to już tradycją naszego hufca, że nasi uczestnicy grali dla Wielkiej Orkiestry.

Podkategorie