Kolejny dzień w Hufcu Pracy w Nysie przeżyliśmy na sportowo. W dniu 14 stycznia został zorganizowany turniej tenisa stołowego dla klas podstawowych. Na podstawie rozgrywek wewnątrzklasowych wyłoniono dwie najlepsze osoby, które rywalizowały na poziomie między klasowym. Zawody zostały rozegrane systemem „każdy z każdym”.

Rozpoczęcie imprezy poprzedziło losowanie, które zadecydowało o kolejności rozgrywek. Rozgrywki przebiegały w zdrowej, sportowej atmosferze na wysokim poziomie technicznym. Podczas zawodów można było zaobserwować duże zaangażowanie zawodników - co bardzo cieszyło organizatorów - oraz prezentowaną przez nich postawę fair-play. Nadrzędnym celem turnieju było krzewienie kultury fizycznej oraz popularyzacja tenisa stołowego wśród naszych wychowanków i wydaje się, że założony przez nas cel został osiągnięty.

1

2

Wyniki rozgrywek prezentują się następująco:

I miejsce – Gracjan klasa 8

II miejsce – Klaudia klasa 8

III miejsce – Małgorzata klasa 7

Dziękujemy wszystkim zawodnikom za uczestnictwo w turnieju. Tym samym zapraszamy do brania udziału w kolejnych imprezach organizowanych przez wychowawców nyskiego hufca i mamy nadzieję na jeszcze większe zainteresowanie tego rodzaju wydarzeniami.

 

Sporządziła Katarzyna Madej

W dniu 12.01.2020 r. uczestnicy Hufca Pracy w Byczynie wraz z wychowawcą po raz kolejny włączyli się w akcję 28 finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Stało się to już tradycją naszego hufca, że nasi uczestnicy grają dla Wielkiej Orkiestry.

Dnia 19.12.2019 r. uczestnicy Hufca Pracy w Kędzierzynie – Koźlu zaproszeni zostali przez panią Alicję Krajczyk – kierownik Domu Dziennego Pobytu „Wrzos” na Spotkanie Opłatkowe dla osób starszych i samotnych, podopiecznych Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Kędzierzynie – Koźlu.

W dniu 17.12.2019 w ZST w Nysie odbył się IV SZKOLNY KONKURS FRYZJERSKI pod hasłem: „Upięcia wieczorowe – fryzura świąteczna”, którego współorganizatorem był Ochotniczy Hufiec Pracy w Nysie.

Z okazji Świąt Bożego Narodzenia  Opolska Wojewódzka Komenda OHP dołączyła się do realizacji drugiej edycji projektu „Życie jest cudem-Święta Bożego Narodzenia w rodzinie OHP”.

Już tradycją stały się w Kędzierzynie-Koźlu, grudniowe hufcowe spotkania opłatkowe. Podczas wspólnego kolędowania,  jest okazja by podsumować mijający rok i powspominać wydarzenia i osiągnięcia naszej młodzieży.

W tym tygodniu zakończył się coroczny wyjazdowy cykl zajęć dla uczniów szkół na terenie gminy Grodków oraz gminy Niemodlin. Uczniowie klas siódmych i ósmych szkoły podstawowej brali udział w zajęciach z zakresu poradnictwa zawodowego, które miały na celu wsparcie ich wyborów edukacyjno – zawodowych.

W świątecznej atmosferze 18 grudnia w Ośrodku Szkolenia i Wychowania w  Namysłowie odbyło się tradycyjnie spotkanie wigilijne. W udekorowanej świątecznie sali znalazły się choinki przystrojone ozdobami wykonanymi przez uczestników. Długie stoły nakryte były białymi obrusami i zastawione wigilijnymi potrawami.