Jesień i zima jest dla ptaków ciężkim okresem, ze względu na trudne warunki pogodowe i niską temperaturę, przez co też mogą mieć problem ze zdobyciem odpowiedniej ilości pożywienia. W związku z tym dnia 21.09.2022r. w Ośrodku Szkolenia i Wychowania w Namysłowie została zorganizowana inicjatywa społeczna w postaci budowy karmników dla ptaków, które są dla nich doskonałym źródłem pożywienia.

Dnia 20.09.2022r. pracownice Młodzieżowego Centrum Kariery w Namysłowie zorganizowały dla uczestników Ośrodka Szkolenia i Wychowania warsztaty z dekoracyjnego składania ręczników, które miały być inspiracją do samodzielnego tworzenia oryginalnych prezentów dla bliskich, pobudzaniu wyobraźni czy radzeniu sobie z nudą.

W dniu 20.09.2022 uczestnicy Ośrodka Szkolenia i Wychowania w Namysłowie w ramach integracji, udali się do kręgielni „Zorza”. Młodzież aktywnie, z dużym zaangażowaniem rywalizowała w swoich drużynach i indywidualnie.

Dnia 20 września br. Młodzież Ośrodka Szkolenia i Wychowania w Namysłowie uczestniczyła w zajęciach edukacyjnych na temat: oszczędzania energii i wody. Celem zajęć było zwiększenie świadomości energetycznej uczniów oraz zwrócenie uwagi na konieczność poszanowania energii i poznanie sposobów na ograniczanie jej zużycia.

W związku z nadchodzącą jesienną porą roku, w dniu 19.09.2022r., wychowankowie internatu OSiW OHP Olesno, wzięli udział w zajęciach o tematyce jesiennej.

W dniu 20 września 2022r.  w Ośrodku Szkolenia i Wychowania OHP w Oleśnie gościliśmy przedstawicieli Oleskiej Policji Pana Marka Kotarę i Pana Stanisława Filaka. Podczas spotkania z młodzieżą funkcjonariusze poruszyli tematy związane z przestrzeganiem prawa tj. posiadaniem i spożywaniem środków odurzających, alkoholu, kradzieży, wymuszeń czy też naruszenie nietykalności osobistej oraz ochrony prawnej dotyczącej funkcjonariuszy publicznych m.in. nauczycieli, wychowawców, instruktorów nauki zawodu, policjantów.

Dnia 17 września tego roku obchodzimy 83 rocznicę sowieckiej agresji na nasz kraj. Polska była pierwszym krajem, który przeciwstawił się brutalnej agresji Hitlerowskich Niemiec. Polacy stawiali skuteczny opór. Po ponad dwóch tygodniach bohaterskich walk w obronie naszego kraju otrzymaliśmy cios w plecy. 17 września 1939 roku Polska została podstępnie i niespodziewanie zaatakowana przez wojska Sowieckiej Rosji.

Akcja „Sprzątani świata - Polska" jest częścią międzynarodowego ruchu na rzecz ochrony środowiska „Clean up the World” wywodzącego się z Australii, zapoczątkowanego w 1989 roku przez Ina Kiernana. W Polsce akcję zainicjowała w 1994 roku Mira Stanisławska-Meysztowicz, założycielka Fundacji Nasza Ziemia. W tym roku po raz 29 setki jak nie tysiące wolontariuszy wyruszy by posprzątać Naszą Ojczyznę.

Podkategorie