Dokładnie za miesiąc Święta Bożego Narodzenia. Poprzedza je czas adwentu, czyli wyjątkowy czas przygotowań. Adwent to czas refleksji, dla niektórych jest to też czas przeróżnych postanowień.

W ramach programu koła turystyczno-krajoznawczego uczestnicy 8-3 Hufca Pracy w Kędzierzynie-Koźlu będący jego członkami  wybrali się na wycieczkę turystyczną. Jednym z celów było poznanie walorów krajoznawczych stolicy województwa oraz jego historii.

Stoik bożonarodzeniowy pojawił się w Polsce w 1925 roku, jest to symbol typowo religijny. Stroik bożonarodzeniowy na stół to najpopularniejsza świąteczna ozdoba. Uzupełnia on świąteczny nastrój spotkania i wspaniale podkreśla wyjątkowy, a zarazem magiczny charakter wieczerzy, zwłaszcza gdy zrobimy go samodzielnie.

Jesienna aura nie zachęca do aktywności, dlatego uczestnicy Grupy Wychowawczej z Prudnika znaleźli sposób na jesienną słotę. Pracownicy Młodzieżowego Centrum Kariery wraz z wychowawcą grupy wychowawczej oraz wychowawcą klasy zabrali młodzież w zawodoznawczą podróż z wieloma atrakcjami.

Niepodległa, Niepokorna” pod taki tytułem  został ogłoszony Wojewódzki Konkurs Artystyczny. Tytuł pochodzi od słów piosenki „….Niepodległa, Niepokorna zawsze była, będzie, jest. Uskrzydlona bielą orła, bije rytmem naszych…”.

24 listopada br. w ramach Wojewódzkiego Programu Edukacyjno-Profilaktycznego „Bezpieczna przystań”, odbyło się spotkanie uczestników  klas pierwszych Branżowej Szkoły z funkcjonariuszem policji aspirant Martą Kublin.

Tolerancja to jedna z wartości, która w obecnych czasach jest tak samo cenna jak i potrzebna. Światowy Dzień Tolerancji został stworzony po to, by zwrócić uwagę większej liczby ludzi na problem nietolerancji, przemocy, nacjonalizmu, rasizmu i antysemityzmu.

W listopadzie młodzież z OSiW w Namysłowie uczestniczyła w zorganizowanym przez Komendę Wojewódzką w Opolu spotkaniu z Andrzejem Sową pseudonim „Kogut,” byłym narkomanem, który dziś głosi świadectwo swojego nawrócenia oraz zajmuje się profilaktyką uzależnień wśród młodzieży.

Podkategorie