A teraz cofnijmy się o kilkanaście lat wstecz, kiedy nasi bliscy pisali listy i kartki. Obecnie żyjemy w czasie pandemii i jest to idealna sytuacja aby włączyć kreatywność młodzieży w przymusowej izolacji, która nie pozwala na swobodne spotykanie się z przyjaciółmi i rodziną.

Jak mówi znane powiedzenie „Człowiek inteligentny zawsze znajdzie sobie ciekawe zajęcie i nigdy się nie nudzi”. Trudno się z nim nie zgodzić - sposobów na spędzanie czasu wolnego jest mnóstwo. W czasach pandemii covid-19, wydaje się, że tego wolnego czasu niektórzy mamy w nadmiarze. Gdy wyjścia i spotkania ze znajomymi zostały mocno ograniczone, a kina, baseny i biblioteki zostały zamknięte, pojawia się pytanie: jak zorganizować sobie ten czas wolny? Co robić ciekawego, aby oderwać się od szklanych ekranów telewizorów  i monitorów?

W dniach 19-30 listopada na terenie Hufca Pracy w Brzegu odbyła się zbiórka rzeczy dla Potrzebujących Rodzin Szlachetnej Paczki. Do zbiórki aktywnie przyłączył się Hufiec Pracy w Opolu oraz Zespół Szkół Budowlanych w Brzegu.

W dniu 26.11.2020 w Internacie Ośrodka Szkolenia i Wychowania odbyły się warsztaty mydlarskie pn. „Mydełka i kule” przeprowadzone przez Panią Celinę Szymik.

W tym roku z powodu pandemii, Andrzejki w opolskim hufcu, nie odbyły się w tradycyjny sposób. Obecnie korytarz szkolny, na którym znajdowało się nasze, cieszące się dużym zainteresowaniem, stoisko z wróżbami, świeci pustkami. Jest to smutny widok, ale mamy nadzieję, że niedługo młodzież powróci do szkół.

27 listopada 2020 roku zakończyła się wojewódzka inicjatywa „Pieluszka dla Maluszka” zbiórki pieluch jednorazowych zorganizowana pod patronatem fundacji „Oko w Oko z Rakiem”. Pieluszki docelowo trafią do potrzebujących niemowląt z Oddziału Neonatologii, Patologii i Intensywnej Terapii Noworodka w Górnośląskim Centrum Zdrowia Dziecka imieniem Jana Pawła II w Katowicach.

Kolejna edycja sztandarowego konkursu organizowanego przez WK OHP w Opolu, to kolejne wyzwanie dla uczestników OSiW w Oleśnie. W tej edycji nasz ośrodek reprezentowała Kamila Gołda i Łakomy Mariusz, którzy przygotowali prezentację o Italii, a wychowawcą nadzorującym ich działania był Paweł Wiatr.

W tym roku z powodu pandemii coroczny kiermasz bożonarodzeniowy nie odbędzie się, jednak nasi uczestnicy wyszli z inicjatywą przygotowania stroików świątecznych i przekazania ich na licytację charytatywną dla Julki. Wszystkie niezbędne materiały potrzebne do przygotowania stroików zostały dostarczone do naszych uczestników 20-ego listopada bieżącego roku.