Wychowawcy OHP z grupy wychowawczej w Prudniku kładą spory nacisk na bezpieczeństwo oraz edukację związaną z bezpieczeństwem uczestników.

Wyjście na lodowisko nie wymaga wielkich wydatków, a przynosi młodzieży niesamowicie dużo radości. A spróbować swoich sił na lodowej tafli można niemalże w każdej wolnej chwili.

Doradca zawodowy z Młodzieżowego Centrum Kariery w Nysie Pani Magdalena Wajdzik przeprowadziła porady indywidualne z uczestnikami projektu w ramach indywidualizacji wsparcia w związku z udziałem w projekcie. Podczas rozmów młodzi ludzie omawiali wspólnie z doradcą swoją sytuację zawodową, której jednym z głównych celów jest ustalenie problemu zawodowego.

Każdy wie, że ruch to zdrowie, a zimowy, deszczowy i wietrzny czas nie sprzyja uprawianiu sportu na zewnątrz, dlatego grupa wychowawcza w Prudniku zorganizowała dla uczestników halowe rozgrywki w siatkówkę w Szkole Branżowej I stopnia. Rozgrywki sportowe pozwalają na nawiązywanie i zacieśnianie relacji między uczestnikami oraz budowanie więzi.

Również i w tym roku uczestnicy z Ośrodka Szkolenia i Wychowania w Oleśnie grali razem z orkiestrą. Swój udział rozpoczęliśmy w sobotę biorąc udział w rozgrywkach gier planszowych, podczas których głównym punktem zabawy był turniej w grze Karak.

Uczestnicy Hufca Pracy w Opolu wraz z wychowawcą po raz kolejny włączyli się w akcję  Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, wspierając sztab Filii nr 3 Miejskiej Biblioteki Publicznej w Opolu. Stało się to już tradycją naszego hufca, że nasi uczestnicy grali dla Wielkiej Orkiestry.

Są okazje, podczas których chcemy czuć się naprawdę wyjątkowo. Dla niektórych taką okazją będzie wyjście do kina, a dla innych spotkanie z przyjaciółmi - powodów może być wiele. Jak dobrze wiemy, każda kobieta chce czuć się zauważona, dlatego, aby podkreślić swoją stylizację włosów często sięgamy po różne ozdoby oraz akcesoria do upięcia włosów.

W dniu dzisiejszym zostały zorganizowane w Hufcu Pracy w Kędzierzynie-Koźlu kwalifikacje do turnieju głównego w piłce nożnej, który już niebawem odbędzie się w szkole, do której uczęszczają nasi uczestnicy. Do rywalizacji przystąpili uczestnicy szkoły branżowej klasy I oraz II.

Podkategorie