Mimo, iż  podczas ferii zabrakło mrozu i śniegu, to jednak dla  uczniów jak co roku był to okres upragnionego wypoczynku po trudach pierwszego semestru nauki. Hufiec Pracy w Nysie, podobnie jak wiele innych instytucji na terenie naszego miasta, włączył się w szeroko pojętą akcję pod hasłem ferie w mieście. Kadra hufca dołożyła wszelkich starań żeby uprzyjemnić młodzieży ten beztroski czas.

Dnia 19.02.2020 r. uczestnicy Hufca Pracy w Kędzierzynie – Koźlu skorzystali z propozycji zaoferowanej w ramach Akcji Zima przez pracowników hufca. Pod opieką wychowawców obejrzeli w kinie Helios  film pt. „Sokół z masłem orzechowym”.Młodzież, która licznnie przybyła na seans, chciała się spotkać z rówieśnikami,  odpocząć i konstruktywnie spędzić swój czas wolny od nauki i praktyk, miała okazję zobaczyć film o tolerancji, odmienności, przyjaźni i spełnianiu  niemożliwych marzeń.

Podczas tegorocznej Akcji Zima wychowawcy Ośrodka Szkolenia i Wychowania w Namysłowie przygotowali dla młodzieży zajęcia, które odbywały się w terminie 17.02.2020-19.02.2020. Wszyscy chętnie uczestniczyli w rozmaitych zajęciach sportowo-rekreacyjnych oraz integracyjnych. Największą atrakcją był wyjazd do kina Cinema City we Wrocławiu.

Ferie zimowe to dla niektórych uczestników okres praktyk, ale też czas, który daje możliwość odpoczynku od nauki szkolnej czy praktyk. Biorąc pod uwagę wszechobecny trend do zainteresowania światem Internetu popularyzujemy każdą aktywność, która pozwala oderwać uwagę od monitora, a skupia ją na relacjach z żywym człowiekiem, na dbaniu o kontakty, dbaniu o własne zdrowie i dobre samopoczucie.

W okresie ferii zimowych 17 lutego uczestnicy Hufca Pracy w Brzegu wraz z wychowawcami udali się na Lodowisko Mobilne na Stawku Zamkowym w Opolu, a następnie do kina Helios na film pod tytułem  „ Zenek”.

W ramach tegorocznej „Akcji Zima 2020” kadra Hufca Pracy w Brzegu zorganizowała zajęcia sportowe oraz rekreacyjne dla uczestników. Młodzi ludzie brali udział w zajęciach sportowych na sali gimnastycznej ZSB w Brzegu, podczas których dziewczęta miały okazję przygotować się do wojewódzkich zawodów w siatkówkę, które odbędą się pod koniec miesiąc w Oleśnie.

Pierwszy tydzień ferii uczestnicy Hufca Pracy w Opolu spędzają na sportowo. W ramach Akcji Zima młodzież wzięła udział w rozgrywkach mini-turnieju darta oraz gry w kręgle.Chociaż nie łatwa, gra w kręgle należy do lubianych przez młodzież.

Podczas pierwszego dnia ferii tj. 10.02.2020r. odbyły się warsztaty artystyczne, które miały miejsce w Muzeum Ziemi Kozielskiej. W warsztatach udział wzięli uczestnicy Hufca Pracy z Zespołu Szkół nr 1 w Kędzierzynie- Koźlu. Pod opieką p. Agnieszki Mecner wychowankowie wspomagali dzieci ze szkół podstawowych przy tworzeniu witraży.