Święty Mikołaj znany jest nam współcześnie, jako przede wszystkim, jako wielki przyjaciel dzieci, ich opiekun i dobrodziej, który co roku, 6 grudnia obdarowuje najmłodszych wspaniałymi prezentami.

W ramach realizacji wojewódzkiego programu „Bezpieczna przystań – III” w Hufcu Pracy w Opolu uczestnicy z klasy 7A Publicznej Szkoły Podstawowej dla Dorosłych uczestniczyli w zajęciach profilaktycznych w Policyjnej Izbie Dziecka w Opolu. Młodzież została zapoznana ze specyfiką służby policjantów w tej placówce oraz otrzymała informację na temat powodów, z jakich młody człowiek może tam trafić.

Już po raz drugi młodzież zgromadziła się przy pomniku Marszałka Józefa Piłsudzkiego, aby uczcić rocznicę jego urodzin.

W dniu 6 grudnia 2019 r. młodzież Hufca Pracy w Opolu była gościem lodowiska na Stawku Zamkowym przy ul. Barlickiego w Opolu. Ślizgawka otwarta jest sezonowo od grudnia do lutego każdego roku, dlatego stanowi atrakcje dla miasta, szczególnie w sezonie świątecznym.

W dniu 5.12.2019 w Zespole Szkół Budowlanych w Brzegu  odbyło się uroczyste otwarcie pracowni kształcenia zawodowego: pracowni samochodowej , logistycznej ,sprzedaży i komputerowej zrealizowanych w ramach projektów unijnych RPO „ Wsparcie kształcenia zawodowego w kluczowych dla regionu branżach” i „ Opolskie szkolnictwo zawodowe bliżej rynku pracy”.

W dniu 4.12.2019r. w siedzibie OHP w Brzegu odbyły się zajęcia plastyczne o tematyce zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia. Uczestnicy wykonali kartki Świąteczne, które później będą  wysłane do wszystkich instytucji współpracujących  z OHP w Brzegu.

W dniu 5.12.2019r. odbył się długo wyczekiwany Zjazd Ośrodka Szkolenia i Wychowania w Namysłowie połączony z Mikołajkami zorganizowanymi dla uczestników klas VII i VIII. Było to wspaniałe popołudnie pełne wspomnień oraz rozmów o czasach kiedy to obecni Absolwenci byli jeszcze uczestnikami Środowiskowego Hufca Pracy.

Cyklicznie Święty Mikołaj  gości na Strzelnicy Sportowej w Nysie przy ul. Poniatowskiego, gdzie odbyły się coroczne Mikołajkowe Zawody Strzeleckie. Organizatorami wydarzenia było Kolo Strzeleckie działające przy 8-4 HP Nysa przy współudziale Zarządu Rejonowego LOK  oraz Koła Strzeleckiego przy ZST w Nysie, a jego celem była popularyzacja strzelectwa sportowego, zdrowa rywalizacja w połączeniu z zabawą oraz integracja uczestników.