Informacje o hufcu

Hufiec Pracy w Opolu – jest jednostką dla młodzieży niepełnoletniej w wieku 15 – 18 lat.

Dane teleadresowe

45-761 Opole
ul. Niemodlińska 40
tel. 506 168 371

Fax 77 453 66 00
e-mail:

Oferta edukacyjna

Hufiec w celu zapewnienia kontynuowania kształcenia ogólnego i zawodowego kieruje młodzież do następujących typów szkół:

  • Publiczna Szkoła Podstawowa dla Dorosłych w Opolu – klasa VII i VIII. Przygotowanie zawodowe odbywa się w formie przyuczenia do wykonywania określonej pracy w następujących zawodach: kucharz, fryzjer, sprzedawca, murarz-tynkarz, kamieniarz, dekarz, monter sieci i instalacji sanitarnych, monter zabudowy i robót wykończeniowych w budownictwie, lakiernik, blacharz samochodowy, ślusarz, mechanik pojazdów samochodowych, elektryk, elektromechanik, elektromechanik pojazdów samochodowych, cukiernik, piekarz, stolarz, mechanik-operator maszyn i urządzeń rolniczych i wielu innych.
  • Branżowa Szkoła I stopnia nr 5 w Opolu. Przygotowanie zawodowe odbywa się w formie nauki zawodu w oparciu o indywidualne umowy o pracę i trwa 36 miesięcy. Nauka w zawodach: monter sieci i instalacji sanitarnych, monter zabudowy i robót wykończeniowych w budownictwie, stolarz, ślusarz, dekarz, introligator, murarz-tynkarz, betoniarz-zbrojarz, kucharz, cukiernik, piekarz, sprzedawca, ogrodnik, rolnik, fryzjer, elektryk, cieśla, blacharz, mechanik pojazdów samochodowych, złotnik-jubiler i innych.

Warunki przyjęcia do Hufca Pracy i dokumenty wymagane przy rekrutacji czytaj w zakładce: Rekrutacja

Dokumenty rekrutacyjne:

KWESTIONARIUSZ_REKRUTACYJNY.doc

Rekrutacja_-_Klauzula_informacyjna_dla_dorosłych_-_OPOLE.docx

Rekrutacja_-_Klauzula_infromacyjna_dla_nieletnich_-_OPOLE.docx